Як правильно висушити шавлію: способи сушіння шавлії в домашніх умовах

Відома у фармацевтиці та народній медицині шавлія (шалфей) має виправдану славу не лише, як лікарська рослина. Її використовують і в якості спеції. Залежно від того, який ви виберете метод заготовлювання, ви отримаєте ту шавлію, яку будете кидати в супи чи заварювати на ній цілющі напої й робити настоянки.

Краще збирати шавлію на початку літа. Саме в цей час рослина починає буйно квітнути. Хоча шавлія стоїть у квітках до самої осені, та саме в червні ця корисна квітка має найбільший вміст ефірних олій.

Стебла потрібно зрізати повністю, але не виривати з коренем. Складайте потім в невеликі снопи і в такому вигляді транспортуйте до місця просушування. Не беріть забруднені пилом стебла. Перемивати їх не обов’язково.

Сушіння шавлії природними способом

Щоб у подальшому робити з шавлії лікувальні засоби, радимо заготовлювати її цілком – від краю стебла до суцвіть. Переберіть шавлію, відкидаючи інші травинки, потім посортуйте, скріпіть невеликими віниками та розвісьте їх у добре провітрюваній місцині – під навісом, на балконі чи на горищі.

сушіння шавлії

Шавлія має у своєму складі летючі ефірні олії. Отже, щоб припинити їх швидке випаровування  після засушування, готову рослинну  сировину перекладіть у скляну тару чи в картонні коробки. Запаковану шавлію ставте у шафу, де вона повинна зберігатися від доступу вологи чи попадання сонячного світла. Перед заварюванням беріть той об’єм шавлії, який потрібен для разового використовування. І, якщо потрібно, додатково подрібніть цей фіто продукт.

сушіння шавлії

Сушіння шавлії для приготування приправи

Чи можливо засушувати шавлію за допомогою електросушарки? Авжеж, це навіть кращий спосіб заготовлювання. Бо прискорене обвітрювання гарячим потоком повітря дозволяє швидко отримати сушену рослину і більш дбайливо зберігає ефірні олії.

Покладіть листочки на піддони. Виставте температуру сушарки до +35-40 градусів.

Зауважимо, що для кулінарних цілей, а точніше, у якості приправи, слід відбирати лапаті листки з нижньої частини стебла.

сушіння шавлії

Це більше листя пообривайте з гілочок і промийте. Потім підсушіть за допомогою серветки чи сухого рушника. Робіть це акуратно, не перегинаючи листочки. Бо, як пошкодите хоча б трішки, негайно буде виділятися з шавлії ефірна олія. А вам потрібно, щоб ця цілюща рідина була закапсульована у рослині. Наповніть піддон сушарки шавлією в один шар і ввімкніть її. Поглядайте на листя, щоб не проґавити момент готовності цілющого гербарію.

сушіння шавлії

Після цього добре просушену сировину перемеліть блендером чи в  кавомолці. Пересипте в скляну тару. Зверху закрийте кришкою, щоб не проходила волога чи повітря.

сушіння шавлії

сушіння шавлії

Шавлія популярна у багатьох народів. І кожен має свої традиції лікування цією ароматною квіткою. Все це ви можете прочитати у вільному доступі в мережі Інтернет. Лише відзначимо, що шавлія вирішує багато проблем жіночої сфери, в першу чергу гормональний дисбаланс. Перегляньте від нас цікаве відео про те, як і де можна застосовувати цю лікарську рослину: