Як потрібно зберігати цибулини квітів узимку

Коли приходить пізня осінь, перед багатьма квітникарями, а особливо любителями красивої клумби біля будинку, постає питання, як зберігати куплені або викопані цибулини під час зимового періоду до посадки.

Зберегти посадковий матеріал квітів до весни зовсім не важко, важливо тільки дотримуватися декількох рекомендацій від фахівців у цій області.

Як правильно підготувати цибулини до зберігання

Без правильної підготовки посадкового матеріалу квітів не обійтися, адже він є запорукою успішного зберігання.

Після «акуратного» викопування (цей процес дуже важливий, інакше можна пошкодити майбутню рослину), бульби повинні просохнути в затіненому провітрюваному місці.

Перед відправкою цибулин на зберігання, кожну з них обов’язково потрібно оглянути, щоб не залишити серед «здорових» інфіковані або пошкоджені, будь-яким чином, екземпляри. Такі бульби також можна зберігати, але, по-перше, окремо, а, по-друге, їх потрібно очистити й обробити фунгіцидним засобом. Місця, де був зріз необхідно припекти діамантовим зеленим розчином або присипати корицею чи товченим вугіллям.

Правила зберігання цибулин в холодильному пристрої

Цей варіант зберігання є найзручнішим. Розташувавши цибулини квітів у нижньому відсіку, можна бути впевненим в тому, що їм нічого не загрожує. Вони прекрасно себе почувають при температурі від +3 до +5 °С (така, як раз на нижній полиці холодильника). Зберігати цибулини можна в перфорованих пакетиках, горщиках для розсади, контейнерах, що не зачиняються герметично, або в мішечках із тканини. Зверху посадковий матеріал необхідно присипати торфом, він повинен бути трохи вологим.

Під час зберігання, цибулини слід періодично перевіряти, й стежити за тим, щоб вони залишалися твердими, не пліснявими, а торф був завжди в вологому стані.

Можна зберігати в холодильнику: ірис, лілію, півонію, хосту, бадан, волжанку, лілейник, конвалію, астильбу, гладіолус, анемону, тігрідію, гіацинт.

Не варто зберігати в холодильному пристрої: рожу, примулу, аквілегію, багаторічну айстру, синєголовник, деревій.

Правила зберігання цибулин у підвальному приміщенні

Ті, у кого є льох, можуть не переживати про зберігання цибулинних квітів до весни, адже в цьому місці найлегше добитися правильних умов. Головне тільки простежити, щоб у приміщення не зміг пробратися мороз. Оптимальною температурою для зберігання посадкового матеріалу квітів є показники градусника від 0 до +5 °С. Не може бути й мови про цвіль і грибок. «Правильною» вологістю повітря в подібному приміщенні вважається показник не нижче, ніж 75%. Також льох повинен бути темним і з хорошою вентиляцією.

Цибулини слід помістити в картонні коробки. Між кожним шаром потрібно, щоб був сухий пісок, вермикуліт або тирса.

Правила зберігання цибулин на балконі

Якщо немає льоху або навіть маленький пакетик із цибулинами не поміщається в холодильник, для їх зберігання можна скористатися заскленою лоджією або терасою. Головне, щоб температура на балконі не опускалася нижче 0 °С. Підготовлений посадковий матеріал необхідно посадити в горщики з вологим спеціальним ґрунтом. Поливати майбутні рослини під час зберігання не потрібно. Слід тільки періодично провітрювати балкон і зволожувати ґрунт в горщиках. Для зручності варто скористатися розпилювачем. Ним потрібно збризкувати верхній підсохлий шар ґрунту.

Не важливо, який із способів вибирати, важливо тільки дотримуватися всіх рекомендацій від досвідчених квітникарів. Тоді сто відсотків можна буде насолоджуватися різнобарвною пишною клумбою біля будинку.

Див. відео “Зберігання цибулинних взимку”: