Як найкраще зберігати ранункулюси взимку

Ранункулюс (лютик) здатний подарувати справжнє естетичне задоволення. Його цвітіння можна назвати царським. Багато хто мріє мати ніжний лютик на своїй ділянці, але не може зважитися на такий відповідальний крок, боячись, що він не переживе зиму.

Досвідчені квітникарі запевняють в тому, що ранункулюс хоч і примхливий, але вберегти його до весни зовсім не складно. Навпаки, з огляду на всі важливі рекомендації, будь-кому вдасться радіти цвітінню квітки з року в рік.

Як підготувати ранункулюс до зимівлі

Конкретного часу, коли потрібно викопувати рослину не існує. Природно, що цей процес буде проведений осінньою порою, але все залежить від того, коли саме пожовтіють і засохнуть пагони та листя лютиков. Відразу після цього їх (пагони та листя) необхідно обрізати, а кореневища викопати. Виконувати подібний процес слід надакуратно, так як бульби занадто ніжні й легко ламаються.

Див. відео “Ранункулюс після цвітіння – коли викопувати та як зберігати ранункулюс”:

Найоптимальнішим місцем для зберігання викопаного ранункулюса вважається підвальне приміщення, яке має хорошу вентиляцію і температуру +4 °С … + 6 °С. Нижчі показники градусника можуть вбити рослину.

Залишати бульби просто в ящиках можна. Їх необхідно додатково загорнути в сухий мох або відправити в паперову упаковку. Також можна кореневища лютиків засипати піском або торфом. Перед тим як поміщати бульби в підвал, їх потрібно на півгодини занурити в фундазол (щоб знезаразити), потім просушити в затіненому місці (на це доведеться витратити десь 3 дні). Якщо ранункулюсів мала кількість, їх можна зберігати в паперовому пакеті в холодильнику.

Перед висадкою в грунт бульби потрібно акуратно струсити, щоб позбутися від піску й залишити на деякий час у воді.

Думка досвідчених квітникарів про зберігання ранункулюса взимку

Більшість дачників з досвідом впевнені в тому, що ранункулюс здатний вдало перезимувати, знаходячись в ґрунті. Особливо в тих, регіонах, де м’які зими. Єдине, що доведеться зробити – це накрити рослину ялиновими гілками або опалим листям. Вони вважають, що такий трудомісткий процес не обов’язковий і якщо все ж квітка пропаде, то її шишки для посадки коштують зовсім недорого.

Так чи інакше, кожен повинен самостійно зробити вибір, і вирішити, як зберігати ранункулюс взимку. Але, насправді, рослина варта того, щоб про неї добре подбали і в майбутньому вона обов’язково подарує рясне приголомшливе цвітіння.