Як найкраще зберігати ранетки на зиму в домашніх умовах

Ранетки відносяться до осінньо-зимового сорту яблук, і цілком підходять для зберігання протягом всієї зими. Вони дуже стійкі, тому щоб виконуючи всі необхідні правила, вдасться вберегти райські яблучка до самої весни.

Досвідчені садівники рекомендують не нехтувати важливими порадами, щоб все зробити правильно в процесі зберігання ранеток в домашніх умовах.

Поширені способи зберігання ранеток на зиму

Для початку варто врахувати той факт, що дуже важко знайти людину, якій подобається їсти ранетки в свіжому, тобто не переробленому вигляді. Вони безперечно дуже соковиті й смачні, але дуже маленькі. Куштувати їх, як би, незручно. Тому існує маса різноманітних способів заготовити ранетки на зимовий період. Вони, як правило, всі фрукти, є відмінною основою для компоту, джему, варення, повидла. Можна навіть зробити пастилу з райських яблучок.

Самий простий рецепт / компот із ранеток:

Див. відео: “Варення з ранеток часточками на зиму” від каналу “Скринька позитивчика))”:

З ранеток виходить смачний сік. Їх можна в’ялити, мочити, консервувати, сушити та інше. Тобто ранетки дозволяють відмінно розгулятися кулінарній фантазії господинь. Деякі навіть заморожують яблучка в цілому вигляді. Рецепти заготовок на зиму з яблук підійдуть і для ранеток.

Як зберігати ранетки на зиму в свіжому стані

У разі прийняття рішення – зберігати райські яблучка не переробленими, варто пам’ятати всього кілька важливих правил. Важливо згадати, що така цінна заготівля відмінно підійде для виготовлення свіжого соку.

Досвідчені садівники роблять акцент на тому, що ранетки, як і всі яблука, зберігаються майже в однакових умовах (в залежності від сорту). Для зберігання ранеток важливо не нехтувати кількома правилами.

  1. Бажано збирати плоди акуратно, залишаючи хвостики. Фрукти, що впали на землю, зберігати до весни не можна.
  2. Після, зібраний урожай ранеток слід ретельно перебрати, відклавши ті яблучка, на яких є сліди червоточини або є якісь інші вади.
  3. Як відомо великі яблука (інших сортів) замотують в папір, перед тим, як розмістити в дерев’яні або картонні коробки. Ранетки занадто маленькі для такої процедури, тому кожен шар яблучок досить буде перекласти папером або тирсою плодових дерев.
  4. Температура приміщення (це може бути підвал, погріб, засклений балкон і т. д.), де планується зберігати ранетки, повинна становити від +2 °С до 0 °С, а оптимальною вологістю повітря в ньому є 90-95%.
  5. Час від часу урожай райських яблучок слід акуратно оглядати й викидати зіпсовані екземпляри.

Виконуючи всього кілька необхідних умов при зберіганні ранеток, вдасться зберегти їх в придатному стані протягом трьох місяців, а то й довше.