Як найкраще зберігати гіацинт після того як він відцвіте

Після того як гіацинти відцвітають їх цибулини необхідно відправити на зберігання до наступного сезону. Цей процес досить трудомісткий, але, для того щоб успішно вирощувати квітку, щорічне літнє викопування цибулин після того, як відімруть листя, є обов’язковим.

Крім того, після викопування стане можливим провести огляд цибулин. Деякі з них доведеться викинути, а решту варто обробити в профілактичних цілях від різних хвороб і захисту від паразитів.

Підготовка цибулин гіацинтів до зберігання

Посадковий матеріал квітучої рослини необхідно витягувати із землі під кінець червня на початку липня. Відразу після того, як листя почне ставати жовтим. Цей період не можна упустити, так як пізніше стане майже неможливо знайти, де саме в землі знаходяться цибулини. Листя є, так званим, орієнтиром того, де ріс гіацинт. Якщо квітку не викопувати вона перестане цвісти, через те, що коріння сильно вросте вглиб ґрунту.

Як правильно зберігати гіяцинтові цибулинки в домашніх умовах

Зберігання посадкового матеріалу квітки є дуже відповідальним моментом. Так як в цей період в цибулинах зароджуються суцвіття. Якщо щось зробити не так, гіацинт не зможе порадувати рясним цвітінням. У загальній сумі на процес зберігання йде приблизно 95 днів.

Див. відео “Гіацинти відцвіли – що робити: догляд за гіацинтом після цвітіння – обрізка та зберігання” від каналу “Флорист – Х база знань квітникаря”:

Після викопування гіяцинтові цибулини необхідно провітрити й просушити. Найкраще це зробити в місці, де темно, при температурних показниках в межах 20 °С. На це піде від п’яти днів до 1 тижня.

Після цього їх треба очистити від ґрунту й залишків коренів. Відсортувавши цибулини, посадковий матеріал слід скласти в ящики не більше ніж в два шари. Відокремлювати дрібні відростки не варто. Якщо цибулин мала кількість, то для їх зберігання ідеально підійдуть підписані паперові пакети.

Подальше зберігання цибулин можна умовно розділити на два етапи.

  1. Перші 2 місяці для посадкового матеріалу необхідно забезпечити кімнатні умови з температурою 25-26 °С.
  2. Другий етап називається передпосадковим. Він триває протягом 30 днів. У цей період цибулинам потрібна середня вологість (при дуже низькій вони можуть висохнути) й температура 17-18 °С.

Треба подбати про те, щоб приміщення, де буде зберігатися посадковий матеріал гіацинтів, добре провітрювалося.