Ягода суниця лісова і домашня – корисні властивості і характеристика суниці

Суниці – це смачні лісові ягоди які сьогодні багато людей висаджує на своїх дачних ділянках. А все  тому, що суниця ароматніша за полуницю і має трохи інший, більш легкий та свіжий смак.

Суниці – це не тільки дуже смачні а ще і неймовірно корисні ягоди. Лікарі рекомендують їх їсти протягом усього сезону. Достатньо з’їдати склянку суниць в день, аби почуватися здоровими та зміцнювати імунітет.

Ягода суниця домашня або садові.
Фото. Ягода суниця домашня або садова.

Якщо казати про корисні речовини, то вони містяться в суницях в наступній кількості (з розрахунку на 100 грамів):

  • 0,8 – 1,6 відсотків органічних кислот;
  • 4,5 – 10 відсотків цукрів;
  • від 0,9 до 1,2 азотистих речовин;
  • 50 – 80 міліграмів вітаміну C.

Також в ягодах є мікроелементи, дубильні речовини, ефірні масла і фітонциди. І це ще далеко не весь список.

Рослина і ягода суниця
Фото. Рослина і ягода суниця

Суниці варто їсти для загального зміцнення імунітету, а також для профілактики захворювань, зв’язаних з серцем і судинами. Ще суниця добре допомагає у випадках, коли починається запалення рота та горла. Окрім того, це ягоди є і слабким сечогінним засобом. Варто відзначити, що для лікування можна використовувати не тільки плоди, а і  листя, навіть коріння.

Люди дуже давно вживають суниці в їжу, тому вони навчилися робити з неї заготовки усіх можливих видів. З таких ягід варять компот, роблять варення та повидло, консервують. Також суниці заморожують цілими або у вигляді пюре чи перетирають з цукром. Таку заморозку можна використовувати для прикрашання десертів, приготування смузі, морозива, коктейлів.

Фото суниці лісової.
Фото суниці лісової.
Вирощування суниці домашньої
Фото. Вирощування суниці домашньої.
Корінь, вуса і листя суниці
Картинка. Корінь, вуса і листя суниці.

Тому завжди намагайтеся їсти ці ягоди в сезон, робіть заготовки на зиму, насолоджуйтеся чудовим смаком, ароматом та залишайтеся здоровими.

Це відео також присвячене особливостям та користі суниці: