Види субпродуктів, обробка і приготування субпродуктів – як їх правильно і смачно приготувати в домашніх умовах.

Умілі господині навчилися готувати багато корисних і поживних страв з внутрішніх органів тварин, які добре куштувати так само як і м’ясні страви. Наприклад, голова, серце та нирки є головними інгредієнтами сальтисону, з крові та кишок виходить смачна соковита кров’янка, легені та серце є ідеальною начинкою пиріжків та млинців, а печінка, так взагалі, є рекордсменом із кількості страв, які можна з нею приготувати.

Проте, дуже важливо пам’ятати, що термін зберігання внутрішніх органів набагато менший за термін зберігання м’яса. Найшвидше псується кров і ковбаси з неї. Тому їх рекомендується спожити швидше за м’ясо.

Обробка свинячих, яловичих голів і голів інших тварин перед приготуванням

свиняча голова

Свинячі, баранячі чи телячі голови насамперед слід обпалити, щоб позбутися щетини або шерсті. Після цього їх треба ошпарити кип’ятком і зішкребти шкіру, що підгоріла. Телячу голову необхідно звільнити від шкіри повністю. Після цих процесів голови треба ще раз старанно помити та вже потім можна зайнятися оброблюванням. Голову потрібно розрубати акуратно, щоб не пошкодити язик та мозок, і щоб їх можна було легко вийняти. Перед тим як варити голову, її слід помістити на одну годину в холодну воду.

Обробка мізків до приготування

Обробка мізків до приготування

Перед тим, як готувати мозок його треба декілька годин витримати в холодній воді, а перед термічною обробкою з нього слід зняти плівку, не виймаючи з води.

Як приготувати відварний язик

Як приготувати язик відварний

Перед тим, як варити язик з нього необхідно видалити слиз та зішкребти наліт. Потім ретельно помити та поставити варити протягом 4 годин. Якщо через певний час язик можна буде легко проткнути ножем, а на його шкірі з’являться пузирі, то його можна виймати з бульйону. Для того щоб було легше зняти шкіру з язика, то зразу після варіння його треба поставити на кілька хвилин у холодну воду.

З наступного відео можна дізнатися як правильно відварити та чистити яловичий язик:

Як приготувати свинячі ніжки

Як приготувати свинячі ніжки

З ніг туш насамперед треба видалити волосся чи щетину, для цього їх треба обпалити, облити кип’ятком, а потім зішкребти ділянки шкіри, що обгоріли, та щетину, яка ще залишилася. Потім ноги тварин слід старанно помити, розрубати на куски, залити холодною водою та залишити в ній до 3 годин. Це потрібно, для того щоб позбутися специфічного запаху. Потім воду треба злити, ніжки промити ще один раз, залити свіжою водою та поставити варити. Про готовність буде свідчити те, що м’ясо можна буде легко від’єднати від кістки.

Обробка печінки (свинячої, яловичої …).

Обробка печінки (свинячий, яловичої ...).

Насамперед треба дочекатися, щоб з печінки стекла кров. Інакше під час смаження залишки крові на ній будуть пригорати (це, звичайно ж, повпливає на смак).  Найголовніше при обробці печінки не розрізати жовч, якщо він заллє її, то позбутися гіркоти буде дуже важко. Також треба зняти плівку (на свинячій печінці вона надто тонка, тому її знімати не потрібно) та видалити великі кровоносні судини. Печінку треба мити в холодній воді.

Притаманну печінці природну гіркуватість можна зменшити, залишивши на 3-4 години у холодній воді. Потім її слід обсушити цупкою паперовою серветкою.

Підготовка серця та горла

Серце та горло правильно розрізувати по довжині, після цього їх треба ретельно помити, позбутися кров’яних згустків та залишити в холодній воді на декілька годин. Потім слід ще раз помити та відправити на вогонь. Варити серце треба доти, доки виделкою можна буде легко його проткнути. Бульйон з-під нього не можна використовувати для приготування страв.

Підготовка легенів

Насамперед легені слід старанно помити та розрізати на не дуже великі куски. Потім кожен шматок треба помити окремо ще раз, залити холодною водою та поставити варитися на повільний вогонь. Якщо ніж легко входить в легені, то вони готові. На бульйоні, в якому вони варилися, готувати нічого не можна.

Обробка свинячого шлунка

Обробка свинячого шлунка

На внутрішній і зовнішній оболонці шлунку є плівка та слиз, які треба акуратно зішкребти. Потім субпродукт слід старанно помити під краном та вкинути в кип’яток на декілька хвилин, після чого необхідно ще раз помити в холодній воді, залити чистою холодною водою, не менше ніж на 6 або 8 годин. Воду потрібно час від часу міняти. Аж тоді з нього можна готувати.

Як підготувати свинячу кров до приготування

Кров повинна стекти в посудину з емалі відразу після забою. Для того щоб вона довше була придатною для приготування, її необхідно посолити (з розрахунку пів чайної ложки солі на літру крові). Коли сіль повністю розчиниться кров треба зразу ж віднести в холодне приміщення. Варто взяти до уваги, що саме цей продукт псується найшвидше, тому його першим треба піддати перероблюванню.

У наступному відео варто ознайомитися з тим, як правильно почистити кишки для ковбаси: