Варимо повидло з червоної смородини на зиму - рецепт приготування смородинового повидла в домашніх умовах

Варимо повидло з червоної смородини на зиму – рецепт приготування смородинового повидла в домашніх умовах

Свіжі ягоди червоної смородини не можна зберігати більше двох днів, навіть в холодильнику. Щоб зберегти ягоди на зиму, їх заморожують або варять варення. Але найзручніше варити з червоної смородини повидло. Адже червона смородина містить стільки пектину, що навіть при відносно недовгому уварюванні набуває щільну консистенцію повидла.

Червона смородина досить кисла і трохи терпка, тому цукру потрібно брати стільки ж, скільки і ягід. Тобто, на 1 кг червоної смородини потрібно 1 кг цукру.

Складіть ягоди в друшляк і промийте їх холодною проточною водою. Хвостики обривати не обов’язково. Це зайва і непотрібна робота.

Складіть ягоди в каструлю з товстим дном, пересипте цукром і перемішайте дерев’яною ложкою, а заодно і передавіть їх трохи, щоб ягоди пустили сік.

Поставте каструлю на зовсім тихий вогонь, щоб ягоди потихеньку пускали сік, а цукор танув. Після закипання червону смородину варіть 5-10 хвилин, після чого зніміть каструлю з вогню і дочекайтеся охолодження.

Перетріть смородину через дрібне сито. Так ви позбавитеся від дрібних насінин, шкірки і тих самих хвостиків.

Зараз майбутнє повидло ще досить рідке і його потрібно доварити. Поставте знову каструлю на вогонь, а заодно і маленьке блюдце в морозильну камеру. Блюдце потрібно для перевірки готовності повидла.

Приблизно через 30 хвилин після закипання дістаньте з морозилки блюдце і капніть краплю повидла на блюдце і переверніть. Крапля повинна залишитися на місці і не розтікатися по тарілочці.

Приготуйте банки. Простерилізуйте їх і розлийте кипляче повидло по банкам. Хоча воно і здається досить рідким, не дивуйтеся. Після охолодження повидло з червоної смородини стане набагато щільніше, тому підбирайте невисокі баночки з широкою шийкою.

Повидло з червоних порічок дуже стійке. Йому не потрібен особливий температурний режим, і воно чудово стоїть просто в кухонній шафці.

Дехто називає повидло з червоної смородини желе, але тут є принципова відмінність. Адже приготування ягідного желе вимагає додавання желюючих речовин, а червона смородина застигає і без желатину. Звідси і невелика плутанина в назві, але суті це не міняє.

Дивіться на відео, як приготувати повидло, або желе з червоної смородини: