У чому користь винограду і в чому шкода: калорійність, корисні властивості і вітаміни в винограді.

Людина навчилася доглядати за виноградною лозою ще в давнину. Можливо, саме вирощуючи виноград, людина стала вести осілий спосіб життя.

Дійсно, щоб отримати урожай цих дивовижних ягід, а згодом приготувати з них вино, потрібно тривалий час. Значить, треба було відповідно перебувати на одному місці, щоб регулярно доглядати за цією культурою, збирати урожай винограду і займатися виноробством. На сторінках однієї з найдавніших книг Біблії можна знайти згадки про виноград як про найпершу рослину, яку стали використовувати люди, що з’явилися на Землі згідно з біблійною легендою, а саме Адам і Єва.

Склад ягід і їх калорійність

виноград

Ягоди винограду надзвичайно корисні для організму людини, так як в їх складі знаходяться необхідні мінеральні солі, мікро- і макроелементи в найбільш оптимальних кількостях. Зокрема, до складу винограду входить калій – елемент, необхідний для нормальної роботи серця і нирок. Ягоди винограду також містять магній і бром – елементи, які відіграють незамінну роль у функціонуванні нервової системи. Ягодам винограду по праву належить пальма першості за кількістю вітамінів, що містяться в них. Це вітаміни групи В, вітаміни А, Р, С і К. Крім того, ягоди винограду багаті на пектинові і дубильні речовини, незамінні амінокислоти, флобафенами, вуглеводами та іншими корисними елементами. Велика кількість глюкози, що міститься у винограді, сприяє його високій калорійності. Так 100 г винограду містять близько 70 ккал. Багато дієтологів радять вживати виноград через півтори-дві години після прийому їжі, щоб отримати найбільш максимальну користь для організму.

Ще в давнину люди звернули увагу на лікарські властивості виноградних ягід і застосовували їх в боротьбі з легеневими захворюваннями і серцево-судинними недугами. Відомо, що темні ягоди винограду мають відхаркувальну властивість, тому в народній медицині їх використовують для лікування бронхіту, плевриту, пневмонії і навіть туберкульозу легенів. Регулярно вживаючи плоди винограду, можна нормалізувати артеріальний тиск, позбутися набряків, очистити кров і поліпшити сон.

32

Біологічно активні речовини, що містяться в плодах винограду, вітаміни і мікроелементи, а також карболова кислота підвищують імунітет і сприяють руйнуванню ракових клітин на різних стадіях захворювання, а також сприятливо позначаються на профілактиці онкологічних захворювань. Вживання винограду дає прекрасний результат в лікуванні цілої низки хронічних захворювань, а саме анемії, артриті, пієлонефриті та багатьох інших недугах.

Тонізуючу і освіжаючу властивість виноградного соку оцінили кулінари в усьому світі. Тому виноградний сік вважається кращим фруктовим соком серед подібних напоїв. Крім чудових смакових якостей виноградний сік має бактерицидну, заспокійливу і послаблюючу дію. Виноградний сік зберігає свої корисні властивості, як в свіжому, так і в консервованому вигляді. Для досягнення максимальної користі дієтологи рекомендують пити виноградний сік за годину до їди тричі на день. Багато фахівців віддають перевагу темним сортам винограду, як більш корисним для організму.

31

Однак, незважаючи на масу корисних властивостей, виноград не рекомендується вживати тим, хто страждає на цукровий діабет, цироз печінки, виразковою хворобою, ожирінням, стоматитом, гострою серцевою недостатністю і гострою формою туберкульозу, а також деякими іншими захворюваннями.

З особливою обережністю необхідно вживати виноград вагітним жінкам, особливо в третьому триместрі, так як це може спричинити за собою прояв алергії, як у жінки, так і у дитини.

Фото: Виноградна лоза
Фото: Виноградна лоза

37

Виноградна лоза

35