Сироп з буряка або як зробити натуральний барвник з буряка.

Сироп з буряка – це не просто солодкий напій, але і відмінний натуральний харчовий барвник в кулінарії. Я любитель готувати різні десерти і торти, і щоб не додавати в свої кулінарні вироби штучні барвники використовую чудовий буряковий сироп, приготований за цим домашнім рецептом.

Як з буряка зробити натуральний харчовий барвник.

червоний буряк

Бордового кольору бурячок необхідно спочатку вимити від залишків землі і очистити від шкірки і знову гарненько вимити.

Коренеплоди побільше ми нарізаємо на 2-4 частини і потім заливаємо водою буквально на два або три пальці і проварюємо до повної готовності 3-5 годин. Буде добре, якщо у Вас вийде це зробити на пару.

Далі, готовий відварений буряк потрібно дрібно нарізати і відцідити сік через марлю.

Змішати з соком, що виділився при варінні коренеплодів і знову процідити.

Потім, продовжуємо варити наш сироп, періодично перемішуючи його. Цукровий пісок додавайте на свій смак після того, як заготівля увариться до потрібного Вам стану.

Якщо не розраховуєте зберігати таку заготовку довго, то можна зберігати її і просто на кухні, але само собою, краще в холодильнику.

Але якщо варите буряковий сироп про запас, тоді потрібно перед самим початком уварювання додати в нього трішечки (приблизно один грам на літр соку) кислоти лимонної або соку лимона. Лимонна кислота не дасть йому зацукруватися і додасть приємної кислинки.

Знаючи, як зробити натуральний барвник з буряка, Ви легко зможете приготувати багато десертів, смачних просочень для тортів, зробити гарне желе і багато інших смачних речей. А які харчові барвники з фруктів або овочів робите Ви? Свої відгуки і варіанти приготування таких сиропів залишайте в коментарях.