Свіжі огірки – користь і шкода для організму: властивості, вітаміни і калорійність огірків

Свіжі огірочки – це одні з найпопулярніших овочів. І це не дивно, адже з них виходять чудові салати, вони прекрасно смакують на канапках. А ще, огірки мають багато корисних властивостей і є максимально дієтичними.

Властивості

В 100 грамах огірків тільки 15 калорій. Така низка калорійність пояснюється тим, що вони на 95 відсотків складаються з води. Також в огірках є трохи вуглеводів, білків. А ще, в них містяться вітаміни С, В1, В2, Р, каротин, калій, макро і мікроелементи.  Завдяки цьому огірки добре виводять надлишок води та допомагають нормалізувати обмін речовин.

Користь огірків для здоров’я

Огірки на грядці.
Фото: Огірки на грядці.

Окрім того, у огірків є проносний ефект, вони жовчогінні і сечогінні, а також покращують апетит.

Їх варто вживати для профілактики захворювань серцево-судинної системи, печінки, нирок,  а також у випадку ожиріння, розвитку подагри.

Також огірки не дають вуглеводам перетворюватися в підшкірний жир. Тому треба старитися додавати ці овочі до страв, які містять багато вуглеводів.

Свіжі огірки треба їсти при атеросклерозі. А ще, огірки рекомендують для нормалізації рівню холестерину, бо завдяки клітковині все зайве виводиться з організму.

Якщо ви випадково обпеклися – прикладіть свіжий огірок. Також ним лікують захворювання шкіри, забирають вугрі.

Завдяки лужним солям огірки нейтралізують кислотні сполуки. Тому якщо їх вживати – можна не хвилюватися про передчасне старіння або появу каміння в нирках.

Також огірок є прекрасним джерелом йоду, який так потрібен для людського організму.

Всім, хто хоче схуднути рекомендують огірки, бо вони позитивно впливають на травлення, регулюють обмін речовин та непогано пригнічують відчуття голоду.

Ще огірки допомагають нормалізувати жирність шкіри.

Зимою треба їсти солені огірки, бо вони добре виводять шлаки, токсини, а ще допомагають білку краще засвоюватися. Окрім цього, солені огірки можна використовувати в якості проносного.

Шкода і протипоказання огірків

шкода огірків

Свіжі гірки не рекомендують годуючим матерям, а також людям з виразкою.

Що ж стосується солених огірків, то їх не варто їсти тим, у кого спостерігаються захворювання печінки, нирок, серцево-судинної системи, гіпертонія, атеросклероз. Також їх не дозволяють їсти вагітним.

Ще гарні фото огірків.
Ще гарні фото огірків.

171

172

173