Сушимо гербарій в домашніх умовах: заготівля сухоцвітів і листя для гербарію

Квітковий гербарій – чудова нагода підготувати унікальний матеріал для створення святкових вітальних листівок. Якщо у вашій родині є дітки, яким потрібні такі зразки засушених листочків і квітів, то можна склеїти яскраві дитячі аплікації. Пропонуємо ближче ознайомитись із цікавим напрямком у hand made – «скрапбукінг». За допомогою природних матеріалів, у першу чергу, різнокольорових суцвіть, задекорувати листівки, фотоальбоми, фоторамки та інше. Якщо у вас вистачить терпіння та акуратності, спробуйте засушувати об’ємні квіти. А творчі ідеї букетів, колажів завжди можна переглянути в мережі Інтернет. Або ж придумати свої вітання з такими квітковими прикрасами.

По цій темі читайте також:

Сухоцвіти: способи сушіння квітів

Гербарій з засушеного листя

Як правильно засушити троянди в домашніх умовах

Розберемо два способи засушування гербарію: швидкий та повільний.

Гаряча сушка гербарію

Природні відтінки мають властивість зберігатися краще, коли вони висушуються у надшвидкому режимі. У цьому вам допоможе звичайна праска. В домашніх умовах кращий спосіб годі й придумувати!

гербарій

Виберіть для засушування гербарію рослини з рівними листками й пелюстками на суцвіттях, без пошкоджень і гнилі. Щоб прибрати пил, можна швидко прополощити, зануривши у воду на кілька секунд. Потім злегенька струсіть вологу і викладіть на чистий та сухий рушник.

гербарій

Поверхня, на якій ви будете “прасувати квіти”, не повинна бути занадто м’якою, але і не сильно твердою. Простеліть щось на стіл, так само, як ви на ньому прасуєте одяг.

Екземпляр майбутнього гербарію правильно розправте та накрийте чистим аркушем. Праску розігрійте та обережно проведіть кілька разів по аркушу, під яким лежить рослина. Тисніть без великих зусиль, щоб не поламати більш випуклі зони квітки та стебла.

Сушка під пресом

Щоб ваш відповідальний процес висушування гербарію був більш вдалим, посортуйте рослинну сировину згідно з товщиною. Наприклад, не кладіть поряд ніжні листочки папороті і масивні гілки.

гербарій

Свіжі листки та бутони потрібно класти між сторінками старих газет. А потім зверху додавайте прес, який повинен прилягати по ширині рослини, але не менше. У попередні часи, якихось 50 чи 100 років тому пресом слугували важкі книги. Як бачите, до сьогодні у цьому методі мало що змінилося. Тому, якщо у вас десь схована товста енциклопедія, застосуйте її у якості важкого преса для гербарію.

Через кожні 2-3 дні листя й квіти, що засушуєте, провітрюйте та відкидайте ті, що покрилися пліснявою. Та таке трапляється рідко, якщо на них добре притискати. А готові зразки кладіть до зберігання в спеціальний альбом.

Сушіння квітів

Найбільш мальовничою та тією, що гарно зберігає початкову форму квітів, є об’ємна сушка. І для неї потрібні спеціальні сітки. На них встромляють бутони квітів, щоб пелюстки сушилися з доступом повітря з усіх боків.

гербарій

Квіти з дрібними бутонами, просушуйте невеличкими кущиками чи букетами, підвісивши їх суцвіттями донизу.

гербарій

Навіть якщо ви не маєте великого досвіду у засушування повних троянд, хризантем та інших квіткових бутонів, ми маємо для вас один секрет. Така сушка повинна проходити разом із довгим стеблом. Візьміть коробку чи іншу непотрібну на господарстві ємність. Вигорніть на дно силікагель, що добре всотує вологу або звичайний пісок. Насипаючи суху суміш, поставте рослину і насипайте її рівно стільки, щоб гель повністю вкривав рослину.

гербарій

гербарій

Див. відео: Чарівний силікагель для сушіння квітів!

Крім цих правил створення домашнього гербарію, пропонуємо вам переглянути пізнавальний відео сюжет про засушування сухоцвітів: