Сушка яблук в домашніх умовах – як сушити яблука в духовці або на сонці

Сушені яблучка – це смачно та корисно. З них можна приготувати компот, їсти як солодощі та додавати в різні страви.

Особливий плюс заготовок у вигляді сушених яблук в тому, що вам не доведеться витрачати гроші на цукор, додаткові інгредієнти. А також витрачати багато часу на стерилізацію, заморожування та інші процеси, які необхідні для інакших видів довгострокового зберігання продуктів.

Сушка яблук в домашніх умовах

Як правильно сушити яблука на сонці.

Щоб сушити яблука на балконі треба, власне, самі яблука та хороша сонячна погода. Що ж стосується розмірів плодів, то ви можете обирати різні, ті, які вам найбільше подобаються.

Яблука необхідно добре помити, просушити та видалити різноманітні пошкодження. Що ж стосується ширини шматочків, то  можна різати так, як вам зручно. Але чим тонше будуть скибки – тим швидше висохне сушка.

Якщо у вас є комбайн з насадкою для шинкування – скористайтеся ним. Так ви значно прискорите процес.

Сушка яблук в домашніх умовах

Шматочки необхідно викласти тонким шаром на деко, накрити чистою марлею та поставити на сонці. Перемішувати такі яблука треба кожні 3-4 години. Вже через 2-3 доби вони будуть готові. Те, що сушку можна забирати – визначайте по стану яблук. Шматочки повинні бути гнучкими, мати запах в’яленого яблука.

До речі, якщо ви поріжете яблука широкими шматками, то вони будуть сушитися в 2-3 рази довше.

Сушка яблук в домашніх умовах

Як сушити яблука в духовці

Якщо можливості висушити яблука на сонці немає, або ви просто хочете зробити це швидше – тоді скористайтеся духовкою. Вона може бути як газовою, так і електричною – це не має значення.

Яблука треба підготувати так само, як і у випадку із сушіннням на сонці. Духовку розігрійте до 50-70 градусів за Цельсієм. Далі викладіть на деко пергамент, висипте на нього яблука, поставте в духовку та сушіть 3-4 години.

Сушіння в духовці швидше ніж на сонці, але яблука все ж таки втрачають частину свого аромату.

Для зберігання таких яблук найкраще підходять скляні банки з кришками. Але можна скористатися паперовими мішечками або мішками з тканини.

Сушка яблук в домашніх умовах

З сушки можна зробити компот, кисіль, начинку для пиріжків. Вона зберігає всі корисні елементи свіжих яблук і чудово смакує.