Сушений імбир: як правильно сушити імбир в домашніх умовах

Імбир – це не тільки духмяна оригінальна приправа, яка додає стравам особливу родзинку, а ще і лікарська рослина, яка є природнім антибіотиком. Тому варто завжди мати в домі імбир. А щоб він не псувався, адже не кожен вживає цей продукт щодня, можна засушити імбир. І зараз ми розкажемо, як це зробити.

Варто відзначити, що буває два види імбиру: чорний та білий. І це не сорти. Просто імбир можна по різному обробляти, після того, як його дістануть з землі. І від цього змінюється його вигляд.

Імбир збирають, коли його листя починає жовтіти та опадати.

Чорний імбир сушать на сонці. Він має дуже сильний смак та аромат. Тому, якщо у вас росте імбир на городі, то він у вас вийде саме чорним.

Бо для того, щоб зробити білий імбир, необхідно використовувати додаткові засоби.

Як сушити імбир

Білий імбир, який ми і бачимо в магазинах, спочатку миють, потім обдають кропом, а далі вимочують у слабкому розчині синильної кислоти або хлорного вапна протягом кількох годин. Саме тому, після того, як ви придбали імбир в магазині – обов’язково добре його помийте.

Підготовка до сушіння

Завжди обирайте тільки свіжі корінці. Вони мають бути чистими, твердими, без потемніння та зморшок. А ще беріть коренеплоди, які мають більшу довжину. Бо довгі коріння містять в собі більшу кількість ароматичних речовин, вітамінів і мікроелементів.

Сушити імбир краще неочищеним, оскільки в шкірці є багато корисних елементів.

Але якщо по рецепту все ж таки треба почистити корінь, тоді варто робити це наступним чином. Спочатку необхідно обрізати всі бічні пагони, потім зрізати шкірку дуже тонким шаром, проводячи ножем від одного кінця рослини до іншого. А щоб різкий запах не викликав сльози – чистіть імбир під прохолодною водою, яка тече з-під крану.

Після того, як ви почистили імбир, його можна порізати кубиками, пластинами або потерти на крупній тертці.

Способи сушки кореневища на зиму

Сушимо імбир в духовці

Щоб висушити імбир в духовці, процес треба розділити на два етапи. Спочатку візьміть деко, закрийте пергаментом та викладіть на нього імбир. Розігрійте духовку до 50-ти градусів за Цельсієм і сушіть імбир 2,5 години. Потім збільшіть температуру до 70-ти градусів за Цельсієм і сушіть до готовності. Під час сушіння дверцята варто лишити причиненими, аби повітря добре циркулювало. В середньому, імбир сушиться в духовці 5-7 годин.

Як сушити імбир

Сушимо корінь в електросушарці

Також можна скористатися сушаркою. В ній імбир буде готовим через 6-9 годин при температурі 60 градусів за Цельсієм. Шматочки треба викласти на решітки, лишаючи між ними невелику відстань. І час від часу міняти лотки місцями, аби імбир просушився рівномірно.

Сушка імбиру в аерогрилі

В аерогрилі треба встановити максимальну потужність обдуву та температуру 70 градусів за Цельсієм. Час сушіння залежить від способу нарізки. В середньому, процес займає від 1,5 до 3-х годин.

Як сушити імбир

Як зробити імбирний порошок

Імбир легко подрібнити ступкою або блендером. А щоб він вийшов абсолютно однорідним – пропустити через сито і більші шматочки подрібнити ще раз.

Як сушити імбир

Сушений зацукрований імбир

Імбир можна навіть зацукрувати. Для цього треба  порізати імбир пластинами, а потім варити в сиропі, доки він не стане м’яким. Потім його необхідно обваляти в цукровому піску та відправити на сушіння в духовку або сушарку. Такий імбир сушиться 5-6 годин.

Як сушити імбир

В цьому відео ви зможете побачити, як робити цукати з імбиру:

Термін зберігання сушеного продукту

Імбир можна зберігати протягом 2-х років. Головне – помістити заготовку в банки з темного скла, з кришкою, яка щільно закручується.