Сухоцвіти: способи сушіння квітів – як сушити сухоцвіти в домашніх умовах

Сухоцвіти можна використовувати не тільки для лікування, а і для декорування приміщення. Це зовсім неважко зробити, і зараз ми розкажемо, що треба знати, аби мати чудові букети з сухих квітів.

Правила збору квітів

Завжди збирайте суцвіття в суху сонячну погоду, бо вогкі квіти швидко пропадають і погано сохнуть, а також втрачають колір. Сушити квіти треба зразу ж після збору.  Збирайте рослини з запасом, бо частина може зіпсуватися або розкришитися після сушіння.

Як сушити сухоцвіти

Способи сушіння

Природний спосіб сушіння

Зріжте квіти з стеблами, сформуйте з них букети та підвісьте квітами вниз. Якщо збираєтеся декорувати кімнати композиціями з одної квітки – підвісьте кожну з них окремо. Приміщення для сушіння повинно бути добре вентильованим, сухим. А ще, на квіти не має потрапляти сонячне проміння, бо вони через це втратять свій колір.

Як сушити сухоцвіти

За допомогою вати

Також можна сушити за допомогою вати. Візьміть гігроскопічну вату, обкладіть нею пелюстки з усіх сторін та сховайте в темне місце на 2-3 тижні. Потім видаліть вату пінцетом.

Об’ємні квіти треба сушити, перевернувши догори дригом (наприклад, троянди). А всі інші висушують, просто виклавши на рівну поверхню.

Як сушити сухоцвіти

Сушка за допомогою дегідраторів

Для цього способу можна використовувати такі дегідратори, як: сіль, крупа, дрібний пісок. Вони чудово вбирають вологу. Обріжте у квітів стебло, покладіть в невелику ємність, засипте з усіх сторін і прослідкуйте, щоб квітка знаходилася в вертикальному положенні.

Беріть річковий пісок, дрібні види солі. До речі, пісок рекомендують прогріти на сухій пательні.

Як сушити сухоцвіти

Це відео присвячене сушінню квітів в піску:

За допомогою книги

Цей спосіб відомий всім, адже всі в дитинстві збирали і сушили гербарії.

Як сушити сухоцвіти

Щоб засушити пласкі квіти, треба вкласти їх між сторінок книг та прокласти папір, аби нічого не пом’ялося. Так квіти сушаться десь 2-4 тижні.

Це відео присвячене різним способам засушування квітів та гербарію:

Як зберігати сухоцвіти

Зберігати квіти треба в коробках, які захистять їх від пошкоджень. Поставте коробки в темне сухе місце, де не буде надто пересушеного повітря (а таким воно стає, коли люди вмикають батареї або обігрівачі). Тому найкраще підійде засклена лоджія або неопалюваний балкон.

Як сушити сухоцвіти