Снить – звичайна трава чи бур’ян? Корисні властивості і протипоказання. Як виглядає і чим корисна яглиця.

Трава снить (яглиця) – це цілюща рослина, поширена по всій території Європи, Середньої Азії, в горах Казахстану і Кавказу.

Рослина снить відноситься до багаторічних лісових парасолькових рослин, листя трійчасте, короткочеренкове з темно-зеленим забарвленням. Стеблова частина і листя багаті на вітамін C і каротин, міститься невелика кількість протеїну. У дикій природі росте на лісових галявинах, хоча зустрічається і в глибині лісу. Часто її можна зустріти на дачних і городніх ділянках, де її сприймають як бур’ян і господарями ведеться з нею інтенсивна боротьба.

Бур'ян або трава снить
Фото. Бур’ян або трава снить.

Снить корисні властивості і протипоказання

Трава снить звичайна дуже корисна рослина, яка володіє дезінтоксикаційними, загальнозміцнюючими, протигіпоксичними властивостями, також, вона нормалізує обмін речовин і зміцнює організм в цілому.

Рослина снить звичайна
Фото. Рослина снить звичайна.

Настій з яглиці дуже корисно вживати  при подагрі та інших захворюваннях суглобів, хворобах нирок і сечового міхура, при розладі і хворобах шлунково-кишкових захворювань.

квіти сниті
Фото. квіти сниті

При запаленнях, ревматизмі або подагрі, листя яглиці подрібнюють і прикладають до уражених місць. Молоде листя цього чудового лікарської рослини часто використовують для лікування і профілактики цинги.

Що ж стосується протипоказань, то офіційна наука поки нічого серйозного не виявила.

Снить зацвіла.
Фото. Снить зацвіла.

В їжу придатні листя і молоді черешки.  Взагалі, снить звичайна з давніх часів вважається дуже цінною і корисною харчовою рослиною. З її листя роблять пюре і салати. Листя яглиці заготовляють на зиму. Їх квасять, солять цілими або протирають, а потім, на кілька місяців відправляють зберігатися в прохолодному місці.

Листя яглиці. Молоді пагони.
Фото. Листя яглиці. Молоді пагони.