Смачний сироп з агрусу - рецепт приготування в домашніх умовах

Смачний сироп з агрусу – рецепт приготування в домашніх умовах

Варення з агрусу називають «Царським варенням», так що, я не помилюся, якщо назву сироп з агрусу – «Божественним» сиропом. Існує безліч сортів окультуреного агрусу. Всі вони мають різний колір, розмір, рівень цукру, але характерний смак і аромат у них один. Для приготування сиропу можна використовувати будь-який сорт агрусу, головне – щоб він був стиглим.

Багато хто пам’ятає, як в дитинстві нам доручали общипувати хвостики від ягід. Це було довго і жахливо нудно. Але не треба нікого мучити і залиште хвостики на місці. Просто вимийте ягоди і приберіть листочки.

сироп з агрусу

На 1 кг агрусу:

  • 1,5 кг цукру;
  • 0,5 літра води;
  • 1 ч.л. лимонної кислоти.

Перекрутіть агрус крізь м’ясорубку, або подрібніть блендером.

сироп з агрусу

Злийте масу в каструлю, додайте води і поставте каструлю на плиту. Після закипання зробіть газ тихіше і варіть агрус 20-30 хвилин.

сироп з агрусу

Тепер остудіть агрус і процідіть. Краще це робити в два етапи – на першому етапі прибираються великі насіння, шкірка і хвостики, на другому – більш дрібні частинки.

сироп з агрусу

Хоча, другий раз можна і не проціджувати, але з двома проціджуваннями, сироп буде більш прозорий.

сироп з агрусу

Вичавки відкладіть в сторону і не викидайте. Змішайте їх з цукром і зробіть з них пастилу . Це теж дуже смачно і корисно.

Проціджений сік знову влийте в каструлю, додайте цукор і зваріть сироп.

сироп з агрусу

Коли сироп придбає потрібну густоту, додайте в нього лимонну кислоту. Агрус дуже схильний до бродіння, так що, подбайте про стерильність посуду, в який ви будете наливати сироп.

сироп з агрусу

сироп з агрусу

Сироп з агрусу потрібно зберігати в холодильнику, або в прохолодному місці, з аналогічним температурним режимом і не більше 12 місяців.

Чим хороший агрус і що можна з нього приготувати, дивіться на відео: