Смачний малиновий джем з ожиною на зиму

Смачний малиновий джем з ожиною на зиму

Якщо на вашій ділянці росте і малина і ожина, то ви зможете заготовити на зиму цей чудовий малиновий джем з ожиною. Ви, напевно, вже знаєте наскільки гарні всі заготовки з цими ягодами.

Тому, коли ожина, часто сама, з’являється на ділянці, то не варто її видаляти, адже ягода смачна в будь-якому вигляді: і сама по собі, і як додатковий інгредієнт. Для приготування малинового джему, який і так буде ароматний, знадобиться всього жменя цієї чудової ягоди. Всі секрети та нюанси приготування такого джему з малини з ожиною я розповім в цьому рецепті з покроково зробленими фото.

Щоб зробити заготовку потрібно мати:

  • малина – 1 кг;
  • ожина – 150 гр;
  • цукровий пісок – 1 кг;
  • вода – 1/2 склянки.

Відразу скажу, що розкладати джем зручніше в невеликі баночки, які потрібно підготувати заздалегідь.

Як приготувати малиновий джем

Спершу будемо готувати сироп. У каструлю наливаємо воду, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння. Потім засипаємо цукор, ретельно промешуючи кожну порцію, щоб цукор розчинився повністю. Як тільки сироп почне закипати, всипаємо вимиту малину, доводимо до легкого кипіння.

Малиновий джем з ягодами ожини

Ожина на відміну від малини з плодоніжки не знімається без зусиль, тому серединки плодоніжок видаляємо руками. Всипаємо жменю чорних ягід в киплячу малину.

Малиновий джем з ягодами ожини

Доводимо сироп з ягодами до кипіння, зменшуємо вогонь і починаємо варити. Нам необхідно максимально випарувати воду.

Малиновий джем з ягодами ожини

Як тільки починають з’являтися великі бульбашки на поверхні майбутнього джему, відходити від каструлі не можна. Треба постійно перемішувати джем, щоб він не прихопився на дно каструлі.

Малиновий джем з ягодами ожини

Доводимо заготовку до стану, коли при помішуванні, з піднятої ложки крапля не падає, прибираємо з вогню і розкладаємо в баночки.

Малиновий джем з ягодами ожини

Ми залишаємо баночки відкритими, поки малиновий джем повністю не загусне.

Малиновий джем з ягодами ожини

Заготівля охолола – закриваємо баночки, прибираємо на зберігання.

Малиновий джем з ягодами ожини

Зберігається такий домашній малиновий джем з ожиною добре і в умовах звичайної квартири. Якщо протягом холодної зими ви раптом захворієте, то ця смачна і ароматна заготовка стане вам в нагоді. ?