Смачна домашня шинка Жамбон – рецепт як приготувати шинку по французьки

Французи завжди знали, як смачно приготувати м’ясо. Вони створили безліч рецептів одним з яких ми зараз поділимося з вами.

Як зробити французьку шинку Жамбон в домашніх умовах

Смачна домашня шинка Жамбон

Для приготування страви найкраще використати передні та задні окости туші. Зразу ж видаліть хрящі, бо м’ясо завжди починає псуватися саме біля них. Якщо не хочете видаляти – трохи відсуньте мясо від кісток і засипте туди сіль.

М’ясо необхідно засолити. Спосіб засолу можете вибрати самостійно. Ми пропонуємо два варіанта: сухе засолювання і з розсолом.

Сухе засолювання м’яса для приготування шинки

Треба взяти:

  • 1 кілограм м’яса;
  • 2,5 грама цукру;
  • 5 грамів селітри;
  • 60-70 грамів солі.

Якщо м’яса більше, кількість інших інгредієнтів також треба збільшити в пропорційному співвідношенні.

М’ясо спочатку натирають цукром, змішаним з селітрою, потім посипають сіллю, кладуть в дерев’яну діжку і присипають шаром солі, щоб воно не мало контакту з повітрям. Після цього ставлять в приміщення, де температура становить плюс 3-4 градуса за Цельсієм і лишають там на 10-15 днів.

Посол м’яса для шинки в розсолі

Для початку необхідно зробити розсіл.

Для цього візьміть:

  • 10 літрів води;
  • 50 грамів цукру;
  • 30 грамів селітри;
  • 1,8 кілограма солі.

Засипте всі інгредієнти в воду та варіть розчин. Не забувайте час від часу знімати піну. Покладіть окіст в діжку з дерева, залийте його розсолом та зверху покладіть дощечку, і притисніть гнітом. М’ясо повинно знаходитися в розсолі 6-8 днів.

Також необхідно перевіряти концентрацію солі. Для цього в розсіл температурою 10-15 градусів кладуть свіже яйце. Якщо воно плаває – солі достатньо. Якщо тоне – треба досолювати.

Після того, як окіст дістають з розсолу, його кладуть в чисту холодну воду на 2-3 дні. Воду треба змінити хоч б пару разів, можна і більше.

Копчення

Тепер лишився останній етап – копчення. Необхідно коптити м’ясо протягом 2-3 діб, аж доки верхня частина окосту не стане червоно-коричневою. Температура копчення повинна бути відносно невисока – 25-30 градусів за Цельсієм.  Для копчення використовують сухі гілки бука, граба або ясена. Можна застосовувати стружку листяних дерев. Також треба потроху підкидати шкарлупу з горіхів та мигдалю, аби надати м’ясу особливий аромат.

Після того, як м’ясо Жамбон закоптиться, натріть його червоним перцем і покладіть в паперовий мішок. Та підвісьте в холодному, добре провітрюваному приміщенні.

Така страва довго зберігається і чудово смакує. До столу шинку треба подавати,  порізавши тоненькими шматочками.

Смачна домашня шинка Жамбон