Сік з перцю - як приготувати і зберегти на зиму: варимо сік з болгарського і пекучого перцю

Сік з перцю – як приготувати і зберегти на зиму: варимо сік з болгарського і пекучого перцю

Сік з перцю на зиму готують в основному в лікувальних цілях. Багато його пити не рекомендується, але ми розглянемо не лікарські рецепти, а спосіб приготувати і зберегти сік з перцю на зиму. Існує багато сортів перцю. В основному ж він ділиться на солодкий і на пекучий перець. З пекучого, гострого перцю також роблять сік, і це основа для всіляких соусів, аджики і приправи.

Технологія приготування соку що з солодкого, що з пекучого перцю одна і та ж, і розрізняються лише запобіжні заходи. При роботі з пекучим перцем необхідно працювати в гумових рукавичках і бути вкрай уважним. Деякі сорти настільки пекучі, що випадкова крапля соку, потрапивши на відкриту ділянку шкіри, може викликати сильне роздратування, схоже з кропив’янкою. З болгарським перцем такі заходи зайві і можна його обробляти голими руками.

Не варто змішувати солодкий і пекучий перець, краще розділити їх і готувати окремо, якщо мова йде не про гострі приправи.

Вимийте перці і видаліть плодоніжки разом з насінням. Перекрутіть перець через м’ясорубку. Отриману кашку поставте на вогонь і проваріть 5-7 хвилин. Остудіть кашку і перетріть її крізь сито. Якщо ви хочете сік без м’якоті, скористайтеся соковижималкою.

Знову поставте сік з перцю на плиту і прокип’ятіть його ще 5 хвилин. Довго варити його не можна, інакше сік загусне і ви отримаєте густу пасту, яку не можна буде пити, але вона підійде для приготування лечо, або аджики .

Розлийте сік з перцю в невеликі, стерильні баночки і закатайте їх кришками. Соку з перцю не потрібні додаткові консерванти, типу лимонної кислоти або цукру. Деякі господині зберігають консервацію, поклавши в кожну банку по таблетці аспірину, безпосередньо перед закочуванням. Спосіб хороший, але не забувайте, що аспірин все ж лікарський препарат, і у нього є свої протипоказання.

Сік з перцю не боїться кип’ятіння, яке вбиває бактерії, і після подвійного кип’ятіння він може зберігається 12-16 місяців на полицях з іншою консервацією. Якщо ви робили сік з гострого перцю, неодмінно підпишіть банку, щоб не було сюрпризів потім.

Як приготувати на зиму сік з перцю, дивіться на відео: