Сік з кабачків на зиму – король овочевих соків

Такі знайомі всім кабачки можуть підносити сюрпризи. Напевно, немає в світі людини яка хоч раз не пробувала кабачкову ікру. Багато господинь готують «кабачки, як ананаси», і це наштовхує на думку, що ми багато чого не знаємо про кабачки. Зокрема про те, що з кабачків можна приготувати сік на зиму.

Молоді кабачки на 95% складаються з води, а значить, з них можна приготувати корисний напій на зиму. Звичайно, сам по собі кабачок не надто смачний, але він настільки корисний, що варто поламати голову і подумати, як зробити сік кабачка смачним. Є розвантажувальні кабачкові дієти, однак, не варто цим надто захоплюватися. Денна доза соку з кабачків повинна бути не більше однієї склянки, інакше можна отримати розлад шлунку.

Щоб зробити несмачний кабачок приємним, в «напарники» до кабачків краще брати ягоди і фрукти, які мають кислий смак, і сильний приємний аромат. З сезонних фруктів – це можуть бути яблука, або вишня. Якщо ж ще нічого не дозріло, можна додати в кабачковий сік апельсини, або лимони.

Кабачки бувають різного розміру і кольору, але для приготування соку це не важливо. Головний критерій відбору – це ступінь зрілості кабачка. Молоді кабачки, або навіть трохи недозрілі, більш соковиті і більш корисні. М’якоть старих кабачків більше нагадує мочалку і відходів у вас буде більше, ніж соку.

Вимийте кабачки, обріжте хвостик, і поріжте на дрібні шматочки. Якщо кабачки дуже молоденькі, шкірку можна не чистити.

Видавіть сік з кабачків, за допомогою соковижималки. Це найзручніший спосіб, і втрати в цьому випадку мінімальні.

З 1 кг молодих кабачків виходить приблизно 900 мл соку. На таку кількість, кабачкового соку можна додати:

  • сік 1 лимона / апельсина;
  • 100 гр цукру;
  • ваніль за смаком / за бажанням.

Злийте сік кабачка в каструлю, додайте лимонний сік і цукор. Кип’ятіть сік протягом 5-7 хвилин, на слабкому вогні.

Закочувати кабачковий сік слід, як і звичайні соки. Розлийте гарячий сік в підігріті стерильні банки і закатати їх кришками. Накрийте банки покривалом, щоб уповільнити охолодження, яке замінює пастеризацію.

Зберігання соку з кабачків не представляє труднощів. Він, як і інші ваші заготовки вистоїть до 12 місяців в приміщенні, температура в якому не вище +18 градусів, без різких перепадів.

Якщо ви хочете приготувати сік з кабачка для схуднення, дивіться на відео, як це зробити: