Риба гарячого копчення. Як засолити і як коптити рибу в домашніх умовах

Копчена риба – це дуже смачно. Особливо, коли ви закоптили її своїми руками. Тому пропонуємо смачний та простий рецепт гарячого копчення риби.

Весь процес приготування розподіляється на декілька етапів: соління, в’ялення, вимочування і, безпосередньо, копчення. Зараз ми вам розкажемо про кожен з них.

Соління риби

На 16 кілограмів риби треба взяти 1 кілограм солі. Дрібну рибу необхідно солити цілою, середню – просто потрошити, а велику – не тільки потрошити, а і пластувати.

Також варто знати, що жирну і нежирну рибу солять по різному. Так для нежирної треба підготувати дошку, посипану сіллю. Потім терти по ній тушкою, а в кінці, обмастити вручну середину черевця. Також, при необхідності, можна зробити додатковий надріз і вкласти туди сіль.

При солінні жирних сортів треба обмащувати сіллю самі тушки, потім загорнути їх в пергамент скласти в емальовану тару, закрити папером, кришкою і зафіксувати мотузкою.  Солити рибу необхідно від 1-го до 4-х днів, в залежності від її величини.

Попереднє в’ялення або просушування риби

Далі рибу треба розвішати на мотузки, захистити марлею та провітрити на вулиці протягом 60-ти хвилин.

Вимочування

Наступний етап – позбутися зайвої солі. Для цього велику рибу необхідно вимочувати протягом години, а маленьку просто ретельно вимити під проточною водою.

Як закоптити рибу в коптильні гарячого копчення

Треба взяти спеціальну решітку, викласти на неї рибу, так щоб кожна рибинка лежала вільно та поставити у вже розпалену піч для копчення.

Спочатку коптити треба на великому вогні, потім варто досипати тирсу і щільно закрити заслінку, щоб отримати дим необхідної густини. Рибу необхідно час від часу перевертати, аби вона прокоптилася рівномірно.

Дрібну рибу коптять 30-60 хвилин, велику – 90-180 хвилин. Приблизно 25% цього часу повинен займати процес просушування при температурі 80 градусів, а весь інший час – копчення при 100 градусах.

Коли риба достатньо закопчується, її шкірка стає сухою, набуває золотого відтінку, а м’ясо починає легко відходити від кісточок.

Щоб рибка виглядала ідеально – протріть її шкірку  шматочком тканини, змоченим в риб’ячому жиру або олії.

Якщо тримати рибу при кімнатній температурі, то вона зберігатиметься 3-4 дні, а в холодильнику – в два рази довше.

Це відео присвячене приготуванню скумбрії гарячого копчення:

А це відео присвячене приготуванню форелі гарячого копчення: