Пастила з джему - приготування в домашніх умовах

Пастила з джему – приготування в домашніх умовах

Іноді, в результаті багатого врожаю і зайвого ентузіазму господині, в її засіках накопичується маса “закаток”. Це джеми, варення, компоти і соління. Звичайно, консервація може зберігатися довго, але ж не нескінченно? І тоді виникає питання, куди все це можна подіти? Можна роздати родичам, але ж можна подумати, як з чогось непотрібного, зробити потрібне і затребуване? «Утилізувати» джем найпростіше, адже це практично заготовка для пастили.

пастила з джему

Але не з будь-якого джему може вийти пастила. Буває, що не допомагає ні електросушарка, ні духовка, ні два тижні просушування на повітрі. Від чого це залежить?

Існує кілька факторів, які можуть впливати на приготування пастили з джему.

Цукор. Якщо в джемі занадто багато цукру, то можна сушити пастилу до нескінченності, але вона так і залишиться рідкою, поки не згорить. А все тому, що цукор від температури плавиться. Він чисто фізично в теплі не може затвердіти. Тому, якщо у вас джем занадто солодкий, сушити в духовці його потрібно в такий спосіб:

Застеліть деко папером для випічки і змастіть його рослинною олією. Викладіть джем на деко дуже тонким шаром, буквально щоб просвічувався папір.

пастила з джему

Увімкніть духовку на температуру +90 градусів і сушіть з відкритими дверцятами 4 години. Після цього, якщо пастила все ще трохи рідка, приберіть її з дека і досушуйте просто на відкритому повітрі при кімнатній температурі.

пастила з джему

Якщо цукру недостатньо, пастила теж може погано сохнути. В цьому випадку рекомендується додати цукор і перекипятити джем, щоб цукор розтанув.

Пектини. Різні фрукти мають різну кількість пектинів. Десь їх більше, десь менше і саме пектини відповідають за в’язкість продукту, за ступінь і швидкість загустіння пастили.

Порівняйте з таблицею вмісту пектину в фруктах. Можливо, вам всього лише потрібно змішати кілька видів джему, щоб отримати щільну пастилу без особливого клопоту і переживань.

Продукти, вміст пектину, г

смородина 1,1
яблука 1
слива 0,9
абрикоси 0,7
персик 0,7
апельсини 0,6
груша 0,6
малина 0,5
вишня 0,4

Температура і вологість у приміщенні, де відбувається сушіння, важливі не менше, ніж сам склад джему. У холодному і сирому приміщенні пастила може і не висохнути, а прокиснути, або запліснявіти. Тому, постарайтеся забезпечити тепло і провітрювання в приміщенні, де сушититься пастила.

Поставте лоток з пастилою поблизу нагрівача і час від часу розвертайте його, для більш рівномірного просушування.

У всьому іншому, приготування пастили з джему не повинно викликати особливих проблем. Головне – щоб джем був без цвілі і не кислий.

пастила з джему

Як приготувати пастилу з варення (джема), дивіться на відео: