Ожина – лісова ягода: опис, лікувальні та корисні властивості ожини.

Лісова ожина – це дуже корисна та смачна ягода. Вона має безліч лікарських властивостей, а також  чудово смакує в десертах, компоті, варенні.

Цікаво, що в ожині  більше корисних речовин, ніж в малині.  Якщо трохи торкнутися наукової “сторони питання”, то варто сказати, що ожина належить до сімейства Рожеві, є напівчагарником з багаторічними кореневищами, гнучкими стеблами і пагонами густо засадженими шипами.

Ожина має позитивний вплив на організм. Наприклад, якщо ви будете регулярно їсти ожину, то ваш імунітет покращиться. Також вона запобігає збільшенню пухлин у хворих на рак.

Ще один плюс ожини – вона бореться зі склерозом. Це відбувається завдяки фенольним сполукам, які зміцнюють капіляри.

А якщо ви застудилися чи у вас пневмонія – окрім ліків обов’язково пийте ожиновий сік. Він знімає запалення та знижує температуру.

Ще ягоди дуже рекомендують вживати при хронічному циститі і захворюваннях сечостатевої системи.

А якщо людина страждає від запору чи у неї інші розлади роботи кишечника – тоді їй також треба їсти ожину.

До речі, корисними є не тільки ягоди, а і листочки. Якщо пити чай з листя ожини – можна боротися з цукровим діабетом, а також прискорити обмін речовин. Тому листя ожини можна використовувати і тим хто хоче схуднути. Взагалі, ці ягоди точно можна їсти навіть під час суворої дієти, адже в 100 грамах ожини тільки 36 калорій.

Ожину можна всім, окрім тих, у кого на ці ягоди є алергія.

В ожині є:

  • вітаміни А, B1, C, T;
  • глюкоза, фруктоза та сахароза;
  • пектин;
  • органічні кислоти (лимонна, винна, саліцилова, яблучна);
  • вітаміни Р, К;
  • рибофлавін.

Тому, якщо є можливість, обов’язково збирайте ожину в лісі або хоча б купляйте. З неї можна зробити варення, сік, мармелад. А також заморозити чи законсервувати. Майте ці корисні солодкі ягоди під рукою і тоді вам не доведеться пити гіркі ліки.