Настоянка кульбаби на горілці або на спирту: властивості, застосування, як приготувати.

Настоянка з коріння кульбаби на горілці або на спирту має унікальні лікувальні властивості. Застосування її допомагає очистити кров, впоратися з запорами, зняти спазми, привести в нормальний стан нервову систему, за рахунок вираженого заспокійливого ефекту.

корінь кульбаби
Фото. Корінь кульбаби.

Як приготувати настоянку з кульбаб.

Для початку потрібно заготовити:

  • сухі корені кульбаби, 50 гр.
  • горілка, 500 мл.
корінь кульбаби
Фото. Корінь кульбаби.

Коріння подрібнюємо, заливаємо горілкою і ставимо в темне місце на 14 днів, іноді масу потрібно струшувати. Через 14 днів – проціджуємо і розливаємо в пляшки, бажано, з темного скла.

Настоянка з коріння кульбаби
Фото. Настоянка з коріння кульбаби на горілці або на спирту.

Застосування настоянки з коріння кульбаби.

Приймати по 30 крапель тричі на день, перед їжею. Крім перерахованих вище захворювань, така настоянка допомагає позбутися від екземи і болю в животі.

Настоянка з квіток кульбаби.

Настоянка з кульбаби
Фото. Настоянка з квіток кульбаби на горілці.

Настоянку для зовнішнього застосування готують з квіток кульбаби. Вона чудово допомагає при болях у м’язах і суглобах, подагрі, остеохондрозі.

Квітки рослини промиваємо, висушуємо і щільно складаємо в скляну банку (3/4 обсягу), заливаємо горілкою, накриваємо кришкою і залишаємо в темному місці на 21 день.

Настоянка з кульбаби
Фото. Настоянка з квіток кульбаби на спирту.

Потім квіти відживають, розчин проціджують і розливають в пляшки. Тепер настоянку можна використовувати  для розтирання.

Зберігати настоянку з квіток кульбаби краще в прохолодному місці.

Крім настоянок на спирту корінь кульбаби сушать і вже в сухому вигляді використовують для приготування цілющих настоянок, чаю або кави.