Найкраще варення з апельсинових кірок або рецепт як приготувати з апельсинових кірок завитки.

Апельсинів наша сім’я їсть багато, і мені завжди було шкода викидати ароматні помаранчеві скоринки цього «сонячного» фрукта. Вирішила спробувати приготувати з шкірки варення, рецепт якого знайшла в старому календарі. Воно так і називається – “завитки з апельсинових кірок”. Вийшло досить таки непогано. Я б сказала, що це найкраще варення з апельсинових кірок, яке мені довелося спробувати.

Як приготувати з апельсинових кірок завитки.

цедра апельсина

При допомогою дрібної терки ми тонким шаром знімаємо цедру (яскравий помаранчевий шар), і тільки потім відокремлюємо білу м’якоть від помаранчевих соковитих часточок. Намагаємося відокремлювати її так, щоб вона знялася максимально цілісним шматком.

Потім, зняті білі кірки потрібно розрізати на сім – вісім смужок уздовж по довгій стороні.

Далі, отримані смужки ми звертаємо спіраллю і нанизуємо на нитку, так, щоб вони щільно прилягали один до одного. Це і будуть наші завитки.

Нанизані смужки потрібно тричі відварювати у воді по 4 – 5 хвилинок, після кожного разу роблячи їм контрастний душ під проточною холодною водою до повного охолодження.

Потім, ми приготуємо сироп, яким заллємо наші скоринки і поставимо варити нашу заготовку. При приготуванні сиропу на один літр води беремо 1 кг цукру і два грами лимонної кислоти.

Готовність варення визначаємо, капнувши крапельку сиропу на охолоджену порцелянову тарілку. Якщо розтікається – продовжуємо варити, якщо ж крапля тримає форму – варення готове. За пару хвилин (3-4) до закінчення варіння, додаємо в нашу заготовку лимонну кислоту.

Готовому варенню з апельсинових кірок, даємо настоятися ще добу, і тільки потім розфасуемо його в тару для зберігання. При таких діях, завитки в заготівлі збережуть свою форму і їх зручно використовувати, прикрашаючи торти та десерти. Крім цього, взимку, заготовлені апельсинові скоринки з варення я дрібненько ріжу і додаю в різну випічку. А з сиропу можна приготувати напої та безліч різних десертів.

Дивіться також і відео-рецепт: