Мариновані помідори половинками з гірчицею

Цей незвичайний, але простий рецепт заготовки помідор на зиму сподобається не тільки любителям маринованих помідорів, а й тим, хто їх не дуже любить. Смак у заготовки виходить просто “бомба”, неможливо відірватися.

У моїй родині мариновані помідори половинками припали до смаку всім. Як їх зробити розповім в цьому рецепті з фото.

Як маринувати помідори половинками з гірчицею і часником

Для такої заготовки потрібні томати середні або ближче до маленьких. Після того як все перемиємо, кожен помідор потрібно розрізати навпіл. Розрізати потрібно акуратно, так, щоб не витік сік. Для цього, на помідорі розріз слід робити там, де є впадинки.

Мариновані помідори половинками з гірчицею

Якщо потрапляти ножем в правильне місце, то вийде на розрізі помідор без кісточок і сік не буде випливати. Може статися, що на одній половинці помідори все-таки будуть кісточки, але це не страшно. Просто не всі помідори симетричні. Як бачите, це і у мене не завжди виходить. ?

Мариновані помідори половинками з гірчицею

У банки укладаємо по 2 зубчики часнику, дві столові ложки зерен гірчиці, 3 штуки запашного перцю, петрушку. Потім, вкладаємо половинки помідорів розрізом вниз.

Мариновані помідори половинками з гірчицею

Банки томатами наповнені – готуємо маринад. Нам потрібно на 1 літр води:

  • сіль – 1 столова ложка;
  • цукор – 3 столових ложки;
  • оцет – 25 грам.

Всі інгредієнти поміщаємо в каструлю і ставимо на газ і чекаємо поки маринад дійде до кипіння.

Заливаємо заготовки маринадом і ставимо стерилізувати на 15 хвилин, закручуємо кришки і вкутуємо до охолодження. Мариновані помідори половинками готові, тепер, просто відкладаємо на зберігання.

Мариновані помідори половинками з гірчицею

Для того, щоб розуміти скільки робити маринаду, можу сказати, що на 5 кг помідор пішло 1,5 літра маринаду. І з 5 кг – вийшло 5 літрів смачних помідор.

Зберігати мариновані помідори половинками можна навіть в квартирі, але краще в підвалі. Їсти їх можна щодня на обід, але не гріх буде поставити і на святковий стіл.