Мармелад з дитячого пюре: приготування в домашніх умовах

Мармелад з дитячого пюре: приготування в домашніх умовах

До дитячого пюре пред’являються особливі вимоги. До його складу входять лише натуральні фрукти, соки і ніякого цукру, крохмалю, жирів, барвників, стабілізаторів і так далі. З одного боку це і добре, але з іншого – деякі види кислих фруктових пюре діти відмовляються їсти. В основному це відбувається через відсутність цукру. Не будемо сперечатися про шкоду цукру, але глюкоза, яка входить до його складу, просто необхідна дитячому організму, тому, і в розумних межах, цукор повинен бути присутнім в дитячому раціоні.

Мармелад з дитячого пюре, в поєднанні з цукром і пектином, перетворює одні ласощі в інші, які дитина може їсти самостійно, не вимазуючи рідким пюре одяг, свій і мамин. Дитяче пюре має масу переваг, але після відкривання баночки, його потрібно з’їсти протягом 24 годин, інакше воно почне псуватися. Та не викидати ж такий цінний і дорогий продукт?

Вибираємо пюре, гранично уважно вчитуючись в склад. Нам потрібно лише натуральне фруктове пюре, все інше ми самі додамо, в міру необхідності.

мармелад з дитячого пюре

На 250 г дитячого фруктового пюре потрібно:

  • 150 г цукру;
  • 7 г пектину;
  • 2 г лимонної кислоти;
  • 100 г води.

У невелику каструльку викладіть пюре і вилийте воду. Поставте каструльку на найслабший вогонь.

Змішайте цукор з пектином. Це робиться для того, щоб пектин не взявся грудочками і добре розчинився.

мармелад з дитячого пюре

Коли на поверхні пюре почнуть з’являться дрібні бульбашки, всипте в каструльку цукор з пектином і при постійному помішуванні варіть пюре протягом 5 хвилин.

мармелад з дитячого пюре

Додайте лимонну кислоту і знову перемішайте. Без лимонної кислоти не обійтися, адже саме вона запускає реакцію пектину, і без неї мармелад погано загусне.

Проведіть невеликий тест на готовність мармеладу:

Перед початком готування покладіть в морозильну камеру звичайну металеву ложку. Коли вам здасться, що мармелад готовий, дістаньте ложку з морозильної камери і капніть в неї одну краплю пюре.

мармелад з дитячого пюре

Через кілька секунд крапля повинна застигнути в мармелад. Якщо цього не відбулося – значить ваша суміш ще не готова. Проваріть її ще 5 хвилин і повторіть тест.

Для заливки мармеладу не обов’язково мати спеціальні формочки. Можна використовувати залізну рамку і силіконовий килимок, які потрібно перед заливкою охолодити в морозильній камері і змастити олією, або застелити харчовою плівкою.

мармелад з дитячого пюре

Коли мармелад застигне, наріжте його на цукерки і обваляйте кожен шматочок в цукрі, щоб вони не обвітрювалися.

мармелад з дитячого пюре

мармелад з дитячого пюре

мармелад з дитячого пюре

мармелад з дитячого пюре

Дивіться на відео, як і з чого готують фруктовий мармелад на виробництві: