Мармелад з аличі

Мармелад з аличі

Алича у всьому добра, крім того, що зберігати довго її не можна. Стиглі плоди потрібно тут же обробляти, щоб вони остаточно не зіпсувалися. Один із способів зберегти аличу на зиму – це приготувати з неї мармелад. Адже сама ідея приготування мармеладу і зобов’язана своїм народженням перезрілим плодам, які потрібно було зберегти до весни.

Пропорції довільні, але краще дотримуватися стандартних:

  • На 1 кг аличі;
  • 700 г цукру;
  • 70 г желатину.

Промийте аличу. Приберіть зіпсовані і гнилі плоди. Якщо вони просто переспіли і лопнули – нічого страшного, так навіть буде смачніше. Адже саме в перезрілих плодах міститься максимальна кількість пектинів і цукру.

мармелад з аличі

Складіть аличу в каструлю, засипте половину цукру, налийте половину склянки води і поставте каструлю на вогонь. Вода потрібна тільки для того, щоб алича не пригоріла, поки пустить сік. Ну а цукор не варто сипати весь відразу, щоб сироп не загус занадто швидко.

При безперервному помішуванні варіть аличу до м’якості, поки плоди повністю не розповзуться і кісточки не відокремляться.

Приготуйте сито і перетріть через нього пюре з аличі. Адже треба позбутися від шкірки і кісточок.

мармелад з аличі

Відокремте 100 грам сиропу і розведіть в ньому желатин.

мармелад з аличі

У сироп всипте цукор і поставте на тихий вогонь для уварювання.

мармелад з аличі

Коли пюре увариться приблизно на 1/3, додайте в нього сироп з розведеним желатином.

мармелад з аличі

Знову нагрійте і доведіть майже до закипання, але не кип’ятіть. Відразу ж знімайте з вогню і активно розмішуючи, трохи остудіть.

В якості формочок можна використовувати будь-які ємності, які вам більше подобаються. Застеліть їх харчовою плівкою і вилийте в них пюре.

мармелад з аличі

Поставте формочки в холодильник на 4 години. Витягніть застиглий мармелад з формочок, поріжте і обваляйте в цукрі.

мармелад з аличі

мармелад з аличі

Приємне чаювання з мармеладом з аличі вам забезпечено.

мармелад з аличі

Щоб мармелад зберігався довго, його слід заливати в стерильні банки і закривати, як і будь-яку іншу консервацію. Адже в домашній мармелад не додають консерванти, і якщо зберігати його в холодильнику у відкритому вигляді, то його потрібно буде вжити протягом 10 днів. Довше він просто не збережеться і зіпсується, а це буде прикро.

Дивіться на відео, як приготувати джем з аличі на зиму: