Малосольні яйця – пікантна альтернатива «столітнім яйцях»

Багато хто чув про популярну китайську закуску «столітні яйця», але мало хто наважувався її спробувати. Потрібно бути дуже відважним гурманом, щоб скуштувати таку екзотику. Але, це не зовсім екзотика. Наші діди прадіди робили подібну закуску, але називали це просто – «малосольні яйця».

Традиційно для засолювання беруть великі качині, або індичі яйця, але підійдуть і курячі, або перепелині.

Щоб яйця не протухли, потрібно дотримуватися стерильності. Простерилізуйте банку і кришку перед засолкою.

Яйця промийте в прохолодній воді, огляньте на предмет тріщин, і дуже обережно покладіть в скляну банку. Відварювати їх не потрібно. З відварених яєць роблять іншу закуску – «мариновані яйця», і це зовсім інша страва.

Для засолювання потрібно приготувати міцний розсіл:

  • 5-7 яєць;
  • 250 гр частина солі;
  • 1 л води;
  • 1 ст. л. винного оцту;
  • 1 ст. л міцного спиртного (горілка, віскі, коньяк);
  • спеції.

Вилийте в каструлю воду, додайте сіль і спеції. Доведіть розсіл до кипіння, і відразу вимикайте. Додайте горілку, оцет і дайте йому охолонути. Розсіл повинен бути трохи теплим, але не гарячим.

Залийте яйця розсолом, щоб вони були повністю покриті. Щоб яйця не спливали, наберіть в звичайний пакетик води, зав’яжіть його і покладіть зверху на яйця.

Поставте банку з яйцями в тепле, темне місце і забудьте про них на 4 тижні. Це за умови, що яйця качині, якщо ж у вас перепелині, або курячі яйця, час засолювання можна скоротити. У випадку з курячими потрібно 3 тижні, а перепелині можна засолити за 2 тижні.

Перевірити готовність яєць просто. Дістаньте одне яйце з розсолу і розбийте його на тарілці. Білок повинен бути мутним і ріденьким, жовток – більш щільним, пружним і яскраво-оранжевим. В Азії в їжу вживають лише сирі жовтки малосольних яєць, але і білок їстівний, якщо його правильно приготувати.

Якщо яйця вже просолилися, злийте розсіл, складіть яйця в каструльку і зваріть, як звичайні яйця. Після закипання яєць, зменшіть вогонь на плиті, і нехай тихенько киплять 12-15 хвилин.

Малосольні яйця додають пікантності салатам, і добре поєднуються з сирами. Смак у них дещо незвичний, але досить приємний.

Дивіться відео, як в приготувати малосольні яйця. Це хоч і просто, але не дуже швидко: