Лікарська рослина кропива дводомна – лікувальні властивості і застосування.

Трава кропива дводомна – дуже поширена рослина. Стебла рослини прямо-стоячі, висота їх від 60 до 150 см. Листя кропиви темно-зелені, покриті густими волосками, які при дотику можуть викликати опік шкіри.

Кропива – пекуча трава. Вона часто використовується в народній медицині. Містить вітаміни, пантотенову і аскорбінову кислоти, кальцій, натрій і солі заліза. Такий багатий склад робить кропиву незамінним лікарським засобом.

рослина кропива
Фото. рослина кропива
зарості кропиви
Фото. зарості кропиви

Лікувальні властивості кропиви дозволяють застосовувати її для загоєння ран, як сечогінний, проносний і протисудомний засіб. Кропива добре діє на обмін речовин, в ній багато вітамінів. Також, вона застосовується при кашлі, як відхаркувальний засіб.

молода кропива
Фото. молода кропива
кропива квіти
Фото. кропива квіти
насіння кропиви
Фото. насіння кропиви

Народна медицина рекомендує кропиву дводомну для лікування анемії, при артеріосклерозі, ревматизмі і захворюваннях шкіри. Вона допомагає лікувати геморой, запори і розлади травлення. Кропива збільшує кількість молока у жінок які годують дітей.

корінь кропиви
Фото. корінь кропиви
листя кропиви
Фото. листя кропиви

Навесні кропива одна з перших рослин, що дозволяють поповнити запас вітамінів. З неї роблять чудові салати і зелені борщі. Відвар і сік свіжої кропиви п’ють при занепаді сил. Свіжа кропива не тільки корисна, але і смачна рослина, якщо її правильно приготувати. До того ж, її можна заготовити на зимовий період, хоча, такими закладками зараз рідко хто займається. А дарма! Пропонуємо виправити цю несправедливість і вивчити способи як приготувати кропиву на зиму .