Квашена капуста по-болгарськи – рецепт домашньої заготовки або смачне і корисне овочеве асорті на зиму.

Квашену капусту, приготовлену таким чином я спробувала на відпочинку в Болгарії і одна місцева жителька із задоволенням поділилася зі мною своїм рецептом домашньої заготовки капусти на зиму. Приготувати це смачне і корисне овочеве асорті на зиму зовсім не складно. Потрібно тільки Ваше бажання і прохолодне місце для зберігання бочок з заготівлею.

Для нашої домашньої заготовки за рецептом необхідно взяти міцні головки середньої величини білокачанної капусти і кілька качанів червоної капусти – для додання овочевому асорті красивого кольору.

Як квасити капусту по-болгарськи в домашніх умовах

Капуста білокачанна

Головки очищаємо від верхнього листя і біля основи качана робимо хрестоподібний розріз, качанами догори укладаємо в діжку.

Заливаємо капусту розсолом (тільки охолодженим), щоб головки були повністю покриті.

Поверх капустяних качанів, в діжку потрібно укласти хрестовину або дерев’яне кружало, а зверху покласти тягар.

Також хочу поділитися невеликими хитрощами з мого власного досвіду приготування такої домашньої заготовки капусти.

Зазвичай, я роблю заготовку на 50 кг капусти. Для засолювання такої кількості овочів потрібно приготувати розсіл: 20 літрів води і приблизно 1,6 кг солі.

Перш ніж приготувати розсіл потрібно: кухонну сіль розчинити в киплячій воді і якщо раптом соляний розчин виявився мутним, процідити його через складену в декілька шарів марлю.

Важливо в цьому рецепті домашньої заготовки капусти правильно визначити, скільки солі знадобиться для правильного засолювання. Якщо солі виявиться занадто багато, сповільнюється процес засолювання і капуста може зіпсуватися. Якщо ж солі виявиться мало – процес бродіння прискорюється, капуста засолюється швидше, але через нестачу солі, яка в квашеній капусті по-болгарськи виступає в ролі природного консерванту – капуста перекисне і теж зіпсується.

Якщо ми поклали в розсіл недостатню або надмірну кількість солі, не засмучуйтеся, у нас є час і можливість все виправити. Спробуйте розсіл на смак, якщо солі не вистачає – він буде загусати, а на смак буде прісний. В цьому випадку зливаємо розсіл, і, прокип’ятивши його, заново додамо в нього солі (пам’ятаємо, капуста не потерпить гарячого розсолу). Якщо розчин вийшов занадто солоним і капуста ніяк не бажає просолюється, зливаємо розсіл, відливаємо частину, яку замінимо просто холодною водою. Після будь-яких маніпуляцій з концентрацією розсолу, його потрібно зливати і заливати назад в діжку кілька днів поспіль.

А щоб процес бродіння був інтенсивнішим, на дно діжки потрібно покласти трохи зерен ячменю.

Поки наша капуста просолюється, для рівномірного її засолу потрібно кілька разів зливати і заливати розсіл назад в діжку з солінням. Таку процедуру потрібно проробляти в перший тиждень засолювання – через день, у другу – через два – три дні, а потім (до повного просолювання) досить це робити раз на тиждень.

Після того, як капуста повністю прокваситься (до готовності), діжку з солінням щільно накриваємо кришкою і ставимо в прохолодне приміщення з температурою 10 – 12 градусів тепла.

Квашена капуста по-болгарськи

Якщо все зробите правильно (а я намагалася все детально описати, щоб у Вас рецепт точно вийшов), то через місяць – півтора будете вже пробувати першу квашену капусту. Я її або дрібно шаткую, присмачуючи оливково-часниковою заливкою, або роблю голубці. Ще така капустка згодиться для приготування супів.