Ковбаса Талліннська – рецептура і приготування. Домашня напівкопчена ковбаса – технологія виробництва.

Талліннську напівкопчену ковбасу – ми звикли купувати в магазині або на ринку. Але, рецептура і технологія виробництва цієї свинячо-яловичої ковбаси така, що вона може бути приготовлена просто на дачній ділянці або у власному будинку, за умови, що у Вас є домашня коптильня.

Як зробити напівкопчену Талліннську ковбасу.

Приготування починаємо з того, що свіжа яловичина відокремлюється від кісток. Нам знадобиться 550 грам.

Свинини Вам буде потрібно 200 грам і брати її потрібно від частини, яка називається ошийок – тут м’ясо перемежовується з тонкими шарами сала.

Ще приготуйте 250 грам свіжого свинячого шпигу.

Підготовлені продукти подрібніть: шпиг наріжте ножем на кубики 4 на 4 см, яловичину перекрутіть на м’ясорубці з отворами в решітці в 3 мм, а свинину – з отворами 8 мм.

Подрібнені м’ясо і шпиг складіть в миску і додайте спеції: мелений перець (1 грам), часникова паста (0,4 грама), коріандр або кмин (0,25 грам). Масу перемішайте і підсоліть тридцятьма грамами солі. Якщо у Вас є харчова селітра, то додайте і її – селітра збереже гарний колір ковбаси. На заявлену в рецепті кількість м’яса селітри потрібно 3 мг.

Отриманим фаршем набийте натуральну або штучну ковбасну оболонку і сформуйте батони довжиною 30 сантиметрів. Кінці батонів зав’яжіть нитками і саму ковбасу в декількох місцях проткніть тонкою голкою – ці отвори дозволять вийти зайвому повітрю, яке потрапило в батони при їх набиванні фаршем.

Сирі ковбасні заготовки покладіть в холодильник на 4 години.

Далі, ковбаси підвісьте на решітку в духовці, яка розігріта до 100 градусів. Підсушування ковбаси проводьте протягом 40 хвилин.

Поки батони знаходяться в духовці, в каструлі закип’ятіть воду і трохи її остудіть.

Ковбасу з духовки перекладіть в гарячу воду і варіть в ній від 60 до 80 хвилин.

Спеціальним кухонним градусником з внутрішнім щупом визначте температуру батона всередині – якщо вона досягла 70 або 72 градусів, то вийміть ковбасу з води. Якщо такого пристосування у Вас немає, то просто орієнтуйтеся за вказаним часом.

Далі, ковбасу підвісьте в коптильню і обробляйте її не дуже гарячим димом (35-50 градусів) протягом 6-8 годин.

Смачна домашня Талліннська напівкопчена ковбаса буде готова до вживання через пару днів після завершення процесу копчення. Ці 48 годин її необхідно тримати в досить прохолодному приміщенні, температура якого не перевищує 12 градусів.

Як її готують на заводі, дивіться у відео: Ковбаса “Талліннська” напівкопчена.