Копчення окоста свинячого в домашніх умовах – особливості гарячого і холодного копчення окостів.

Окіст свинячий прокопчений – це один з найпопулярніших м’ясних видів продукції, а також – копченої консервації, який  можна виготовити і в домашніх умовах.  Копчення вберігає сире м’ясо від паразитів та псування та додає йому апетитного аромату диму. Ознайомтесь із цими  рецептами та спробуйте приготувати таким чином окіст для себе та для ваших гостей.

Отже, вибирайте для  копчення  просолений окіст середнього розміру, бажано з молодої свинини та нумо готувати цю страву з терпінням та особливою увагою.

Спочатку покладіть окіст у прісну воду від 2-х до 6-и годин, залежно від ступеня солоності.

Потім  треба його добре просушити та підвісити у холодному та добре провітрюваному приміщенні. У ніжці зробіть отвір, протягніть шпагат чи нитку, щоб ця мотузка була достатньо міцною та витримала вагу шматка свинини. Через деякий час, як вже зайва волога добре вивітриться із м’яса, окіст перевішайте в коптильню.

Існують різні техніки гарячого і холодного копчення окостів і ми наводимо вам дві із них.

Окіст гарячого копчення.

Гаряче копчення окосту

Такий вид копчення займає менше часу, ніж холодне копчення.  І це головна перевага. Окіст із свинини  піддається такій швидкій обробці, якщо його потім планують ще й варити.  Окости у процесі гарячого копчення обдають на протязі  12 годин димом з температурою 45-60 градусів.

Кладіть на дрова різної товщини вологу тирсу, щоб регулювати потрібну температуру при копченні.  Також контролюйте рівень вогню дровами меншого розміру. Ви можете вгадати повну готовність по зовнішньому вигляду окосту. По-перше, зверніть увагу на ступінь просушеності і на відтінок, який повинен стати жовто-коричневим.

Свинячий окіст після гарячого копчення потрібно варити,  запікати в духовці та готувати різні страви, що включають подальшу термічну обробку.

Щоб мати повне розуміння про копчення, перегляньте відео про те, як роблять окости гарячого копчення у промислових масштабах.

Окости холодного копчення.

Окости холодного копчення

Довга та помірна обробка окосту холодним димом додає більше смаку і незрівнянного аромату м’ясові. Сирокопчений продукт відрізняє особлива сухість та щільність. Таке м’ясо  можна теж додавати у блюда, що варяться чи смажаться.

Для приготування окосту холодного копчення  створіть холодний дим кімнатної температури. Заготовку закопчуйте протягом 48-96 годин. Кінцева готовність буде після 30-и днів просушування в сухому прохолодному приміщенні.

Домашні окости гарячого копчення зберігайте в холодильнику. Його треба вжити, як звичайну м’ясну страву  на протязі декількох днів після приготування.

Окости, що ви отримали після холодного копчення  зберігайте в холодному місці до 6 місяців. Як бачите, чим довша обробка при заготовці, тим на протязі довшого часу це м’ясо готове до споживання.