Консерви м’ясні або домашня тушонка з м’яса: рецепти, приготування, фото, відео та історія

М’ясні консерви, які найчастіше називають коротко – тушонка, вже давненько і, напевно вже назавжди, увійшли в наш раціон харчування. У наш час без вживання м’ясних консервів важко уявити не тільки харчування в армії, а й харчування в туристичних походах, життя студентів, та й на столі звичайних громадян домашня тушонка часта гостя. Адже м’ясні консерви – готовий продукт, який можна відразу вживати в їжу не витрачаючи час на обробку.

Перш ніж перейти до смачних рецептів і ознайомитися з технологією приготування тушонки, з її яскравими і дуже різноманітними смаками, хочеться злегка зануритися в історію і простежити еволюцію розвитку м’ясних консервів.

Вже за часів Стародавнього Єгипту люди замислювалися над тим як уберегти м’ясні продукти від псування і зберегти їх користь на тривалий період. У Єгипті, в гробниці фараона Тутанхамона, знайшли зажарених і забальзамованих в глиняних чашах в оливковій олії качок. Ці м’ясні консерви пролежали в землі разом з фараоном більше 3000 років, зберігши на момент їх виявлення навіть відносну придатність для їжі.

konservy-mjasnye-ili-domashnjaja-tushenka9

У 1804 році Ніколя Франсуа Аппер, французький кондитер, придумав унікальний спосіб консервування продуктів. Результати виявилися приголомшливими. Наполеон назвав Аппера за його винахід – благодійником людства. Перші м’ясні консерви, як ми сьогодні їх розуміємо, з’явилися на світ у Франції під кінець XIX століття. Винайдена технологія м’ясних консервів була прийнята з величезним інтересом у всіх країнах світу.

konservy-mjasnye-ili-domashnjaja-tushenka4

Фото. Ніколя Франсуа Аппер – той, хто відкрив тушонку.

Перший консервний завод в Росії з’явився тільки в 1870 році. Практично єдиним замовником м’ясних консервів в той час була армія. Найбільш прийнятною сировиною для харчування солдатів в той час вважали яловичину. Під час першої світової війни тушонка стала просто порятунком від голоду солдатів всіх сторін конфлікту. Для харчування в армії готувалася тільки стандартна тушонка, рецептура і технологія приготування якої строго дотримувалася. Відповідно до рецептури армійська тушонка виготовлялася тільки зі свіжої яловичини, яка з моменту забою не лежала більше 48 годин.

konservy-mjasnye-ili-domashnjaja-tushenka8

Фото. Німецька тушонка пролежала майже 50 років в землі..

В наші дні м’ясна тушонка просто незамінний продукт. Більшість сучасних господинь використовують її при приготуванні багатьох страв. Адже так просто: відкриваєш банку з тушонкою і практично все готово! Сьогодні консерви з м’яса перейшли в категорію напівфабрикатів, які дуже полегшують і прискорюють процес приготування багатьох страв. У наш час існує безліч компаній зайнятих виробництвом м’ясних консервів, але дуже багатьом подобається домашня тушонка. Про приготування тушонки в домашніх умовах (рецепти, як зробити, як і скільки варити в автоклаві, в духовці, скороварці або мультиварці) ми і хочемо тут розповісти.

konservy-mjasnye-ili-domashnjaja-tushenka-

Історія м’ясних консервів, відео