Компот з винограду – корисний домашній рецепт на зиму. Як варити компот з винограду смачно і просто.

У минулому році, розмірковуючи, що приготувати з винограду на зиму – вирішила зварити компот. Зварила за цим рецептом – домашній компот вийшов дуже смачний. Якщо і Ви роздумуєте якій заготівлі віддати перевагу, пропоную зробити виноградний компот за цим рецептом.

Тут необхідна мінімальна кількість інгредієнтів: вода, цукор, виноград. А розрахувати пропорції може навіть школяр. Для приготування сиропу знадобиться 550 грам цукру на літр води.

Тепер, як варити компот з винограду на зиму.

Виноград

В першу чергу потрібно підготувати плоди винограду, бажано одного сорту. Ягоди повинні бути цільними, без видимих зовнішніх пошкоджень. Для цього, необхідно зібрані або куплені грона промити. І вже з них акуратно відділяється виноград, минаючи недостиглі і зіпсовані ягоди.

Далі, добірний виноград слід промити ще раз і дозволити максимально стекти воді на ньому. Ці ягоди акуратно складають в підготовлені заздалегідь банки. Потім вони заливаються тільки що кипілим сиропом і піддаються стерилізації: встановлюються в каструлю з киплячою водою (55-60 °С) на 10 хвилин для літрових банок і на 8 хвилин для півлітрових.

Далі, банки накриваються кришкою і закочуються. Під час охолодження, вони повинні бути перевернуті верх дном. Можна накрити зверху пледом.

Дізнавшись як варити компот з винограду швидко і просто, я вирішила і в цьому році використовувати цей смачний домашній рецепт, хоча раніше ми частіше на зиму заготовляли виноградний сік.