Компот з манго - екзотичний рецепт компоту з корицею і м'ятою

Компот з манго – екзотичний рецепт компоту з корицею і м’ятою

У всьому світі манго називають «королем фруктів». І це не дивно. Не дивлячись на те, що у нас манго не особливо поширений, в усьому світі він далеко обігнав за популярністю банани і яблука. І це цілком заслужено. Адже манго – це символ багатства, здоров’я і сімейного благополуччя. Всього один ковток компоту з манго заспокоїть нервову систему і поверне радість життя.

Приготувати компот з манго досить просто. Для цього нам потрібна лише вода в кількості 1 літр, 1 стиглий плід манго (близько 250 грам) і 150-200 грам цукру.

Враховуйте, що манго за смаком схожий на якусь суміш персика з ялинкою, плюс крапля кислинки і терпкості. І цей смак можна посилити, додавши до манго банани або лимони. Але це зовсім не обов’язково, компот з манго хороший і сам по собі.

Очистіть плід манго від шкірки, видаліть кісточку і наріжте на дрібні шматочки.

Складіть шматочки манго в каструлю, додайте цукор і залийте воду.

Кориця, м’ята – за бажанням. Поставте каструлю на вогонь. Після закипання, зробіть вогонь тихіше і прикрийте каструлю кришкою. Варити компот з манго потрібно протягом 20-30 хвилин, поки фрукти не розваряться в пюре.

Компот з манго можна пити в теплому вигляді, але охолоджений він набагато приємніше.

Як вибрати плід манго

Існує більше 1500 сортів манго і всі вони різні на колір, смак і відрізняються за формою. Манго унікальний тим, що його плоди їстівні на будь-якій стадії дозрівання.

З недозрілих плодів роблять салати, з перезрілих – наливки та домашні алкогольні напої. Зрілий плід манго має гладку шкірку, допустимі невеликі коричневі цятки. На сам колір шкірки можна не звертати уваги. Вона може бути зелена, жовта, червона, або навіть чорна.

На дотик плід пружний, але не м’який. Яскраво виражений аромат, без ознак бродіння, характеризує оптимальну ступінь зрілості.

Варити компот з манго про запас – немає сенсу. Це тропічне, вічнозелене дерево, і його плоди завжди можна купити в магазині.

Як зварити компот з манго, дивіться на відео: