Компот з фініків - 2 рецепта: старовинний арабський напій з курагою і родзинками, фініковий компот з апельсинами

Компот з фініків – 2 рецепти: старовинний арабський напій з курагою і родзинками, фініковий компот з апельсинами

Фінік містить в собі стільки вітамінів і корисних поживних речовин, що в країнах Африки і Аравії люди легко переносять голод, живучи лише на фініках і воді. У нас такого голоду немає, але все ж, бувають обставини, при яких треба терміново набрати вагу і підгодувати організм вітамінами.

У плодів фініка є маса протипоказань, але в основному це стосується людей з діабетом або зайвою вагою. Таким чином, враховуйте цей момент перш, ніж купувати фініки.

Компот з фініків не варто закочувати на зиму. Адже до нас фініки надходять в сушеному вигляді і можуть в такому стані зберігатися дуже довго. І краще кожну нову порцію компоту готувати кожен раз, коли вам це знадобиться.

Компот з фініків з апельсином

Самі по собі плоди фініка дуже солодкі і при варінні компоту цукор можна зовсім не додавати. А щоб трохи розбавити цю солодкість, рекомендується додавати до фінікам кислі яблука або апельсини.

На 2 літри води візьміть:

  • Жменя фініків;
  • 2 невеликих апельсина.

Промийте фініки в холодній воді. Очистіть апельсини, розділіть їх на часточки і складіть все в каструлю. Залийте воду і поставте каструлю на вогонь.

Як тільки вода закипить, накрийте каструлю кришкою і зніміть її з вогню. Дайте компоту настоятися і охолонути.

Старовинний арабський напій

Араби вважають, що при варінні фініки втрачають більшу частину своїх корисних властивостей. Тому, вони готують компот з фініків по своєму.

Взяти по одній жмені фініків, урюку (або кураги) і родзинок, скласти все в глечик. Залити одним літром холодної джерельної води і залишити настоюватися 8 годин.

За цей час сухофрукти насичуються водою і в свою чергу віддають воді весь свій смак і корисні речовини.

Який рецепт підійде саме вам?

Як правильно вживати фініки і чим вони гарні, дивіться на відео: