Хитрощі заморозки холодцю в морозилці

Хитрощі заморозки холодцю в морозилці

Холодець – це дуже смачна страва! Через те, що на його приготування потрібно дуже багато часу, готують холодець в домашніх умовах не так часто. У зв’язку з цим домашній холодець вважають святковим блюдом. Сьогодні я пропоную поговорити про те, чи можна заморозити холодець в морозилці.

Що таке холодець

Холодець – це шматки м’яса в жельованому міцному м’ясному бульйоні. Інша назва цього блюда – студенець. Туга консистенція холодцю досягається без допомоги желатину і інших речовин, що сприяють згущенню бульйону. Бульйон при цьому просто виварюють тривалий час – від 8 до 12 годин.

Дуже широке поширення отримав холодець в Росії, в Україні і в Грузії.

Як заморозити холодець

Секрети приготування смачного холодцю

Готують холодець з різних видів м’яса і птиці (свинини, яловичини, курки, гуски, качки), а для того щоб бульйон добре желювався – додають свинячі ноги, рульку, вуха і хвости, також можна використовувати ніжки птиці. Поєднання різних видів м’яса в одній страві створить більш оригінальний смак.

Як заморозити холодець

Найбільш смачний холодець виходить з м’яса, що не піддавалося до цього заморожуванні, тому купувати м’ясні продукти слід в день приготування на місцевому ринку, де торгують парним м’ясом.

Золотистий колір м’ясному бульйону додасть цибулина, зварена в лушпинні. Перед самим закінценням приготування, овоч витягують з бульйону.

Найбільш апетитним буде виглядати холодець, що містить великі шматки м’яса, а не подрібнені через м’ясорубку. Розбирати м’ясо на шматки слід вручну.

Щоб бульйон вийшов прозорим, його потрібно процідити через дрібне сито.

Дивіться відео від Світлани Будникової – Як приготувати смачний і прозорий холодець

Терміни зберігання холодцю

Зберігати холодець, куплений в магазині, потрібно за правилами відображеними на етикетці. Там точно вказана рекомендована температура зберігання і термін придатності.

Що стосується домашнього холодцю, то тут терміни визначаються тим, де зберігається продукт:

  • при кімнатній температурі холодець повинен зберігатися не більше доби;
  • в холодильному відсіку з температурою 0 … + 4 ° С – не більше тижня.

Важливе правило: зберігати холодець слід в щільно закритій тарі. Це може бути скляна ємність з кришкою або харчовий контейнер.

Як заморозити холодець

Чи можна заморожувати холодець в морозилці

Бувають ситуації, що холодцю приготовлено дуже багато і з’їсти його не можливо в межах терміну придатності. Тоді холодець краще заморозити.

Для цього ємність з холодцем закривають кришкою і, щоб уникнути вбирання сторонніх запахів морозилки, загортають у кілька шарів харчової плівки.

Правда, слід враховувати, що після розморожування такий холодець дещо втратить в смаку і незначно змінить консистенцію. Щоб уникнути цього, про подальшу заморозку холодцю слід подбати ще на стадії приготування страви.

Якщо ви знаєте про те, що частину холодцю ви будете заморожувати, то підготуйте спеціальні контейнери для заморозки. Розкладіть в них м’ясо і залийте бульйоном.

Важливо: Спеції та часник додавати не потрібно !!!

Як заморозити холодець

Ємності закрийте щільно кришкою і загорніть в харчову плівку. У такому вигляді заготовку для холодцю відставте в морозилку на зберігання.

Як правильно розморожувати холодець

Коли ви захочете приготувати холодець, дістаньте заготовку з морозилки і розтопіть її в мікрохвильовій печі. Рідкий бульйон з м’ясом перелийте в каструлю і прокип’ятіть протягом 5 хвилин, додавши сіль і спеції. Часник додайте тоді, коли заготовка буде знята з вогню. Кип’ятити заготовку потрібно обов’язково, щоб випарувалася частина рідини. Якщо ви просто розморозити холодець, то він буде мати рідку і неоднорідну консистенцію.

Розлийте рідкий холодець в форми і остудіть в холодильнику. Холодець буде таким, як ніби ви його тільки що приготували, щільним і пружним.

Як заморозити холодець

Термін зберігання холодцю в замороженому вигляді

Зберігати заморожену заготовку для холодцю в морозилці можна не більше 2 місяців за умови, що за цей час не було перепадів температури всередині морозильної камери.