Хурма: як можна заморозити хурму в морозилці

Хурма: як можна заморозити хурму в морозилці

Хурма – це солодка ягода, яка часто має терпкий смак. Вживання в їжу хурми просто необхідне людям страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи. Але як зберегти плоди хурми якомога довше? Її можна заморозити. Про те, як це правильно робити, читайте в нашій статті.

Як правильно вибрати хурму

Вибір смачного і стиглого плода – справа відповідальна. При цьому орієнтиром для вас не повинна бути його форма, так як сортів хурми існує дуже багато, і форма у них може значно відрізнятися.

Як заморозити хурму

А ось на що варто звернути пильну увагу – це плодолистики і шкірка ягоди. Листочки повинні бути обов’язково сухими і мати коричневий колір. Шкірка повинна бути тонкою з дрібними смужками, а сам плід повинен бути м’яким на дотик.

Найпопулярніші сорти хурми: корольок, шахиня і шарон.

Про те, як правильно вибрати стиглу і солодку хурму, дивіться у відео від каналу «Орбіта»

Канал «Eda Mama» розповість про користь і цілющі властивості хурми

Для чого заморожують хурму

Всім відомо, що іноді м’якоть хурми в’яже в роті. Це часто буває в недозрілих плодах і пов’язане з наявністю речовини таніну. Танін в стиглій ягоді практично не відчувається. Існує думка, що поїдання нестиглих плодів, через наявність цієї терпкої речовини, викликає розлад шлунку. Правда, але тоді хурми доведеться з’їсти не один кілограм.

В будь-якому випадку, вживати в їжу краще стиглі солодкі плоди. Щоб позбавити хурму від терпкості, її можна заморозити в морозилці.

Як заморозити хурму

Ще один плюс процесу заморозки хурми – це можливість зберегти плоди на тривалий час, а не тільки насолоджуватися цією корисною ягодою в сезон.

Дивіться відео від каналу «Томочка розумниця» – Як прискорити дозрівання хурми! Хурма не в’яже!

Як заморозити хурму в морозилці

Ціла хурма

Плоди ретельно промивають проточною водою і сушать рушниками. Дуже важливо, щоб ягода перед заморожуванням була ідеально суха, так як кристали льоду, що утворюються на поверхні, можуть пошкодити плід.

Кожну ягоду поміщають в окремий целофановий пакет або щільно обгортають харчовою плівкою в кілька шарів.

У такому вигляді хурму відправляють на мороз. Вже через 12 годин можна буде насолодитися плодами, повністю позбавленими терпкого смаку.

Як заморозити хурму

Хурма шматочками

Хурму можна заморозити невеликими шматочками, а в подальшому використовувати таку заморозку для приготування різних десертів і випічки.

Отже, плоди миємо і сушимо, так як в попередньому рецепті. Потім розрізаємо хурму на 4 – 6 часточок, виймаючи при цьому насіння.

Як заморозити хурму

Лоток або контейнер вистилаємо харчовою плівкою або целофаном і укладаємо нарізку. Зверху прикриваємо кришкою або плівкою. Щоб уникнути вбирання продуктом сторонніх запахів, використовуйте декілька шарів харчової плівки.

Пюре з хурми

Цікавий спосіб заморозки хурми – у вигляді пюре. Плоди в обов’язковому порядку миють, потім розрізають навпіл. З кожної часточки виймають кісточки, а м’якоть вискребают десертною ложкою і поміщають в блендер. Далі хурму пробивають блендером до однорідної консистенції.

Заморозити пюре можна в одноразових пластикових стаканчиках або в формочках для заморозки льоду. Після попередньої проморозки, протягом 12 годин, кубики замороженого пюре виймають з форм і перекладають в пакети або контейнери для подальшого зберігання.

Таку заготовку дуже зручно використовувати, як наповнювач для каші або, як самостійне десертне блюдо.

Як заморозити хурму

Як зберігати і як розморожувати заморожену хурму

Зберігати хурму в замороженому вигляді можна від 10 до 12 місяців. Дотримання температурного режиму -18ºС при цьому обов’язкове.

Скибочки хурми використовують для випічки, не розморожуючи, а для десертних страв заготовку потрібно кілька годин витримати при кімнатній температурі.

Пюре додають в гарячі каші в замороженому вигляді.

Цілу хурму можна розморозити, помістивши її в герметичний пакет. У такому вигляді заморожену ягоду поміщають в миску з теплою водою до повного відтавання. Так як хурма після розморожування набуває желеподібну структуру, перед вживанням її слід помістити в невелику чашку.

Як заморозити хурму