Густе полуничне варення з цілими ягодами - рецепт з відео

Густе полуничне варення з цілими ягодами – рецепт з відео

Пропоную господиням приготувати на зиму густе полуничне варення з цілими ягодами без штучних загусників і пектину. Перед приготуванням такої смачної заготовки вам потрібно запастися терпінням, але нагородою за кропітку працю буде неймовірно смачне і ароматне густе варення з полуниці з цілими ягодами. Для зимових чаювань це саме те, що треба.

Продукти для заготовки на зиму:

  • ягоди полуниці – 2 кг;
  • цукровий пісок (білий) – 2 кг.

Як варити полуничне варення з цілими ягодами – густе та смачне

Для початку, нам необхідно ягоди покласти в глибоку миску і залити їх холодною водою. Потім, руками, акуратно промиваємо кожну ягідку, попутно видаляючи чашолистки і складаємо їх у великій друшляк, щоб стікала зайва вода. Підсушену таким чином ягоду пересипаємо в просторий посуд (емальований або з нержавіючої сталі) для приготування варення.

Потім, необхідно рівномірно пересипати ягоди цукровим піском. Для цього, цукор насипати будемо невеликими частинами. Після додавання кожної частини цукру каструлю потрібно інтенсивно струшувати, щоб цукор проникав на дно ємності для варки.

Підготовчий етап закінчений. Нам потрібно накрити ємність з ягодами полотняною серветкою і залишити при кімнатній температурі на добу.

Густе полуничне варення з цілими ягодами - рецепт з відео

З плином часу ми можемо побачити, що полуниця пустила велику кількість соку, а цукор частково розчинився, а частково осів на дні каструлі.

Варка варення починається з того, що нам потрібно довести його кипіння і, акуратно помішуючи дерев’яною лопаткою, прокип’ятити п’ять хвилин на маленькому вогні. При розмішуванні намагайтеся підняти цукор з дна каструлі, щоб він не підгорів. У процесі варіння обов’язково прибирайте з поверхні пінку. Каструлю з гарячим варенням накриваємо полотняною серветкою і залишаємо настоюватися на 24 години.

На наступний день потрібно знову закип’ятити варення, зібрати з нього пінку і, знову, проварити п’ять хвилин на слабкому вогні. Після цього, накриваємо каструлю серветкою і залишаємо заготовку в такому вигляді ще на добу.

Через добу, полуничне варення в процесі уварювання і настоювання набуло необхідний колір і аромат, а ягоди збереглися цілими. До потрібної консистенції не вистачає тільки трохи густини. Щоб варення стало досить густе, на останньому етапі нам потрібно довести його до кипіння і, помішуючи, уварювати протягом півгодини.

Густе полуничне варення з цілими ягодами - рецепт з відео

Збираємо з поверхні каструлі останню пінку, вимикаємо вогонь і чекаємо поки заготовка перестане інтенсивно кипіти. Ще гарячим, густе полуничне варення з цілими ягодами розкладаємо в стерильні банки, накриваємо кришками і зберігаємо в темному прохолодному місці.

Описаний вище процес приготування демонструє в своєму відео-рецепті господиня каналу “GermaCook”.

Ми раді, якщо наше смачне домашнє полуничне варення з цілими ягодами прийшлось вам до смаку.