Гусак або качка гарячого копчення.

Пропонуємо приготувати копчену домашню птицю за оригінальним рецептом. Комусь буде більше до душі запечена таким способом  качка, а хтось віддасть перевагу курці чи куріпці. Також можете взяти гуску чи будь-яку іншу зі свійських птахів. Додавання пряних спецій буде сприяти більш тривалому збереженню готової страви, а смак такого м’яса стане вашим улюбленим. Тримайте себе добре, щоб не з’їсти усю гуску чи качечку на протязі обіду. Адже у наступні дні таке копчене м’ясо можна додати у салат, подрібнити маленькими шматочками на гарнір, додати до бутербродів чи пригостити родичів швидкими канапе. Ви можете приготувати і знаменитий бобовий суп на кшталт «горохового із копченими реберцями». Як окрема страва, така птиця стане апетитною й дуже поживною смакотою на святковому столі.

Страва готується у три етапи: тримання у холоді, заливка, копчення.

У птиці, що була випотрошена заздалегідь, видаліть маленькі пір’їночки. Якщо є можливість, потримайте її недовго над вогнем, щоб залишок пір’я геть видалився. Потім треба промити та підсушити чистим рушником. Якщо ви вирішили запекти не одну птицю, тоді теж саме зробіть й з іншими тушками. Потім натріть її сіллю та складіть у глибоку миску чи каструлю. Накрийте серветкою та поставте у холодильник, але не у морозильну камеру. Якщо на балконі досить прохолодно, то поставте миску із заготовкою туди.

Заливка

Склад заливки розраховано на 1 кг м’яса. Через 3-4 дні заберіть миску з холоду і приготуйте розсол, що складається з таких інгредієнтів:

  1. 1 літр води;
  2. 100 грамів солі;
  3. цукор 10 г;
  4. Духмяні приправи: по 0,5 грамів кориці і гвоздики, 0,2 грами лаврового листя, 0,3 грами запашного перцю.

У казан наливаємо воду, потім додаємо сіль і цукор. Для того, щоб вони швидше розчинились, ретельно перемішайте розсол та доведіть до кипіння. Коли прокип’ячений розсол стане теплим, залийте птицю таким чином, щоб вода над нею була не менше ніж на 2 см. І знову винесіть миску із птицею на холод на тривалий час: від 2-х до 3-х днів. Потім виберіть таке місце, щоб підвісити тушки для стікання з них зайвої рідини. Залиште на кілька годин.

Як коптити качку (гусака) гарячим способом.

Завершальний етап приготування – це копчення гарячим способом.
Прогрійте коптильню до 70-80⁰ С. Тепер перевірте тушки, чи увесь розсол добре стік з них. Якщо – так, то акуратно опустіть кожну із них у коптильню. Після цього треба знизити температуру
до 50-60⁰ С. Чим більші кусні м’яса, тим довше і на меншій потужності треба пропікати їх у коптильні. Залишайте птицю до повної готовності на 12-15 годин. Не зважайте на смачний  аромат від копченості та його зовнішній вигляд. Запечене до кінця м’ясо повинно бути більш ніжне усередині, а зверху із характерною золотисто-коричневою скоринкою.

Качка або гуска гарячого копчення

Зберігання

Такий продукт, готовий до споживання, рекомендовано зберігати до 6-и місяців. Але зразу ж після готовності винесіть птицю на холод і саме там її тримайте. Не зберігайте страву понад терміну або у теплому приміщенні. Але ми впевнені, що м’ясце, закопчене таким способом не залежиться у вашому холодильнику. І вся родина буде із задоволенням смакувати, як окреме блюдо, так і додавати у різні закуски.

Качка або гуска гарячого копчення

А в цьому відео користувач YouTube “Давай покулінаримо!” Показує як приготувати птицю гарячого копчення не виходячи зі своєї кухні. Правда птах готується не цілком, а шматочками.