Домашнє варення з суниці - п'ятихвилинка

Домашнє варення з суниці – п’ятихвилинка

Хоч лісова, хоч садова суниця – це рослина унікальна. Її маленькі червоні ягоди неймовірно багаті вітамінами і іншими корисними речовинами. Тому, кожна господиня намагається не тільки нагодувати домашніх свіжою ягодою, але і зробити з нею заготовку на зиму.

Приготоване це смачне варення з суниці допоможе кожній господині зберегти для своєї сім’ї шматочок літа. Рецепт варення дуже простий і швидкий, більше часу і сил піде на збір і підготовку ягід, але якщо купити їх на ринку, то можна заощадити час. ? Покроково зроблені фото, ілюструють приготування.

Нам потрібно:

  • суниці – 0,5 кг;
  • цукру – 0,5 кг (за смаком).

Як варити варення з суниці

Маленькі ароматні ягідки слід добре перебрати, щоб видалити зіпсовані ягоди, якщо такі є.

Суничне варення п'ятихвилинка

Видалити хвостики за допомогою ножа, так ягода залишиться цілою і не деформується. Вимити під проточною водою.

Висипати суницю в зручну ємність і засипати цукром. Перемішати дерев’яною лопаткою. Залишити на пару годин, поки вона пустить сік.

Суничне варення п'ятихвилинка

Покласти ягоди в сиропі на вогонь до закипання. Вимкнути вогонь і прибрати варення в прохолодне місце до повного охолодження (приблизно 3,5 години).

Суничне варення п'ятихвилинка

Потім повторити процедуру з доведенням до кипіння. Після закипання варити, близько, 5-6 хвилин. Більше тримати на вогні не потрібно. Це допоможе зберегти всі корисні речовини, та й ягідки не втратять свій гарний червоний колір.

Залити варення з ягід суниці по підготовленим банкам і закатати спеціальним ключем.

Варення з суниці - п'ятихвилинка

Перевернути баночки і укутати рушником.

Варення з суниці - п'ятихвилинка

Залишити так до повного охолодження заготовки, після чого, відправити в прохолодне місце для тривалого зберігання. Якщо, звичайно, вийде не піддатися спокусі і відкрити суничне варення відразу.

Варення з суниці - п'ятихвилинка

Зимовими вечорами кращих ласощів, ніж варення з ягід суниці, годі й шукати. Воно подарує заряд сил, допоможе побороти зимовий авітаміноз і поліпшить настрій.