Домашній компот зі слив і апельсинів на зиму

Домашній компот зі слив і апельсинів на зиму

Смачний ароматний домашній компот зі слив і апельсинів, який я заготовлювала за цим рецептом, став улюбленими ласощами в нашій родині і в період осінніх дощів, і зимової холоднечі, і при весняній нестачі вітамінів.

Сливи мають велику кількість амінокислот і вітаміну С, що допомагає впоратися навіть з депресією, а корисні властивості і аромат апельсина, доповнюють і смак напою, і його вітамінний склад. Як приготувати сливовий компот на зиму я докладно описала в своєму рецепті з покроково зробленими фото. Хочете зробити заготовку, просто скористайтеся ним.

Як варити компот зі слив і апельсинів на зиму

Основні етапи приготування дуже прості. Для того, щоб приготувати яскравий і барвистий напій на зиму, вам знадобиться хвилин 20-40 вільного часу.

Підготовчий процес полягає в стерилізації скляних банок, зборі фруктів, а також, їх подальшій мийці. Після того, як сливи зібрані, а апельсин куплений, необхідно розрізати апельсин маленькими шматочками.

Компот із слив і апельсинів на зиму

Сливи досить просто акуратно помити. Вибирати сливи можна, навіть, злегка недостиглі. Такі плоди при заготівлі не втратять своєї форми і залишаться ціленькими.

На дно банки складаємо сливи (якщо великі – 6-10 шт., Якщо дрібні – 15-18), часточки апельсина і, при бажанні, можна додати будь-які ягоди, які є в наявності або які ви любите. Це може бути малина, смородина, вишня. В цілому, банка повинна бути наповнена на 30 – 40%. Я сьогодні роблю заготовку тільки зі слив і апельсинів.

Зверху засипаємо цукор – 220 грам і лимонну кислоту – 1 чайну ложку.

Компот із слив і апельсинів на зиму

Тепер, потрібно просто залити в банки з фруктами і цукром кип’ячену воду і закатати кришку.

Для того, щоб цукор розчинився, необхідно трохи покачати банку з боку на бік. У гарячій воді цукор швидко розчиниться.

Потім, перевертаємо банки догори дном і укутуємо чим-небудь теплим.

Компот із слив і апельсинів на зиму

Так компот зі слив і апельсинів буде стояти до повного охолодження.

Ви ж в результаті отримаєте смачний домашній напій, у якого гарний колір, яскравий і насичений смак екзотичного апельсина з приємною кислинкою соковитої сливи.