Домашні цукати з помідорів - 3 смачні рецепти

Домашні цукати з помідорів – 3 смачні рецепти

У Китаї нікого не здивуєш цукатами з «чері», але у нас з крайньою обережністю ставляться до китайських страв. І дуже даремно, у всякому разі, в цукатах з «чері» немає нічого страшного. Можете самі в цьому переконається, прочитавши технологію їх приготування, ну і спробувавши своїми руками приготувати щось подібне з помідорів.

Цукати з помідорів «черрі»

«Чері» – це маленькі помідорчики, розміром трохи крупніше вишні. Ростуть вони величезними гронами і мають більш щільну м’якоть, ніж звичні помідори.

цукати з помідорів

Для приготування цукатів потрібно відбирати стиглі, непошкоджені помідори. Обірвіть їх з грона, вимийте і поки вони обсихають, зваріть сироп.

На 1 кг «чері»:

  • 1 літр води;
  • 1 кг цукру;
  • Лимонна кислота, ванільний цукор за бажанням.

Кожну помідорку проткніть зубочисткою. Це потрібно, щоб шкірка не лопнула. Далі, коли сироп закипить, опустіть в нього помідори і дочекайтеся закипання. Приберіть каструлю з вогню і залиште до повного охолодження. Знову закип’ятіть сироп з помідорами, і знову приберіть з вогню. Таку процедуру потрібно проробити 3 рази. При останньому закипанні можна вже додати лимонну кислоту, ваніль, імбир, або інші спеції.

цукати з помідорів

Коли помідори охолонуть, злийте сироп і викладіть «чері» на решітку, щоб вони гарненько стекли.

цукати з помідорів

Коли з них перестане капати сироп, викладіть їх на піддон сушарки, включіть режим «медіум» і підсушуйте цукати протягом 10-12 годин.

цукати з помідорів

Ось і весь рецепт. Виходить дуже смачно і незвично. Якщо не знати, що це помідори, ніхто й не здогадається. Деякі шахраї користуються цим і продають цукати з «чері» під виглядом більш дорогих цукатів з кизилу.

цукати з помідорів

Цукати з помідорів

Сорт «чері» у нас не дуже поширений, тому наші господині роблять цукати зі звичайних помідорів, і досить таки успішно. Відмінність полягає лише в підготовці помідорів перед варінням.

Великі помідори потрібно нарізати на часточки, видалити серцевину, і за бажанням можна зняти шкірку.

цукати з помідорів

цукати з помідорів

Але це не принципово. Просто шкірка під час варіння злізе сама і буде складно її вибирати з сиропу.

У всьому іншому рецепт повністю відповідає рецепту з приготування цукатів з помідорів «черрі». Як варіант, можна додати чайну заварку. Вона додасть аромат цукатам.

цукати з помідорів

цукати з помідорів

Цукати із зелених помідорів

Це вже чеська кухня і там спеціально для приготування цукатів відбирають зелені, недозрілі помідори. Тут вже сам сорт і розмір не має значення, тому що, технологія приготування для них одна і та ж.

Для приготування цукатів з зелених помідорів потрібно:

  • 1 кг зелених помідорів;
  • літр води;
  • 1кг цукру;
  • Цедра апельсина, або лимона.

цукати з помідорів

Дрібні помідори можна залишити як є, а великі слід порізати. Складіть їх в каструлю, залийте холодною водою, доведіть до кипіння і проваріть протягом 5 хвилин.

Після цього воду потрібно злити, і знову залити холодною водою. Знову довести до кипіння, і воду злити. Так ми позбавляємося від кислоти зелених помідор. Тепер потрібно їх просочити сиропом.

Насипте в каструлю з помідорами цукор, залийте водою, додайте цедру і доведіть до кипіння. Варіть помідори протягом 5 хвилин, після чого приберіть каструлю з плити, накрийте кришкою і дайте їм вистоятися 12 годин.

Злийте сироп, викладіть помідори на решітку, щоб вони обтекли, після чого їх можна викладати в електросушарку.

Температура при сушінні цукатів становить близько +55 градусів, а час залежить від розмірів шматочків. В середньому це від 6 до 12 годин і вам потрібно контролювати цей процес. Адже досушити цукати простіше, ніж їсти «сухарики»?

цукати з помідорів

Цікавий рецепт з китайської кухні, як зробити цукати з помідорів, дивіться на відео: