Чистотіл – сушка в домашніх умовах

Чистотіл – дуже популярна лікарська рослина. Її можна знайти будь-де: на вулицях міста, села чи на лісовій галявині. Навіть назва говорить про її призначення – “чисте тіло”. Є думка спеціалістів фітотерапії, що чистотіл може гарно лікувати до 100 хвороб. Але треба розуміти правила його вживання і заготовлення. Одне ми скажемо, що приймати його у середину треба під наглядом лікаря і у дуже мізерній кількості. Чистотіл, особливо у свіжому вигляді має певний вміст отруйних речовин. Звичайно, не кожна людина володіє знаннями щодо його правильного застосування.

Але ми завели мову про цю чудодійну лікарську рослину не для того, щоб запропонувати рецепти приготування ліків з неї. А для того, щоб розповісти про способи заготівлі чистотілу.

Чистотіл відрізняється великим вмістом соку та його специфічним помаранчевим забарвленням. При зовнішньому лікуванні рослина загоює й дезінфікує подряпини, видаляє бородавки. Отже, саме сік є особливо цілющим у чистотілі.

сушіння чистотілу

Найбільше живлющої рідини міститься у більш товстих частинах рослини, а саме у корені та стеблі. Саме цей сік треба максимально дбайливо зберегти.

Кущі чистотілу можна заготовлювати разом із викопаним коренем, або ж із, зрізаним близько до ґрунту, стеблом. Якщо ви вирішили заготовлювати рослину із коренем, то треба ретельно промити нижню частину, що була у землі. Чистотіл треба сушити, часто перевертаючи, або у підвішеному стані, у добре провітрюваному приміщенні, краще “на протязі”. Волога не швидко випаровується із сировини.

Щоб рослина мала акуратний вигляд та ефективне просушування, зв’яжіть її  невеликими пучками. Порозвішуйте суцвіттями вниз. Ви можете сушити в електросушарці чи духовці, якщо немає навісу чи доступу до горища. Але, сушіння природним способом для чистотілу буде більш прийнятним.

сушіння чистотілу

Як дізнатися, що чистотіл повністю просушений? Зверніть увагу перш за все на стебло. Воно повинно бути ламким та сухим. Зламайте гілочку та дізнаєтесь про ступінь сухості всередині найтовщої стеблинки. Тепер можете знімати “віники” та сортувати відповідно до подальших цілей щодо цієї трави.

сушіння чистотілу

Як правило, верхня чистина чистотілу з тоншим стеблом та листям потім використовується для приготування настоянок і відварів. А коріння і товщі стебла перетирають на порошок.

сушіння чистотілу

Корисні поради про збирання і сушіння чистотілу у відео: