Біла акація: заготівля квітів, листя і кори в домашніх умовах

Романтичні й з п’янким ароматом суцвіття акації ростуть майже по усій Україні. Рожеві та білі квітки приваблюють джмеликів та бджіл. Тому що їх аромат нагадує їм про мед. Бджолярі пишаються акацієвим медом, бо він має цілющі властивості та світлий відтінок. Квіти білої акації у свіжому та сушеному вигляді застосовують, у першу чергу, при лікуваннях жіночих недугів. У складі цього гарного грона тендітних квіточок – живлющі ефірні олії, глікозиди, пектини, флавоноїди та інші корисні компоненти.

Заготовляйте з квітів білої акації цілюще зілля і ви відчуєте потужну силу природи і значну економію на ліках. Вибирайте для збору суцвіть той час, коли вони повністю розпустилися. Зривайте акацію вранці, але після випаровування роси. Також зверніть увагу на те, щоб бджілки теж ще не встигли долетіти за своєю порцією медку до деревини. Бо отримаєте не запланований й не дуже приємний сеанс апітерапії.

сушена акація

Після повернення зі збору квітів, виберіть побільші екземпляри та нанизайте їх на товсту нитку чи мотузку. Порозвішуйте ці гірлянди у добре провітрюваному приміщенні, можна під навісом. Тепло повинно бути помірним, не вище +35 градусів. Слідкуйте за моментом, коли квіти досушаться, адже вони ніжні й тому чекати довго не варто.

Підсушені квіти акації можна досушувати на чистому й щільному папері. У такому разі ви точно не пропустите момент, коли квіточки можуть обсипатися. Інколи слід перевертати акацію. Добре просушену сировину перекладіть у банки і щільно закрийте кришкою, щоб волога не просочилася у скляну тару.

Молоде листя, кору і молоді пагони акації теж використовують для приготування настоянок, відварів і порошку. Засушуйте ці частини дерева майже так само, як і квіти. І можете заготовлювати їх на протязі усього періоду вегетації цілющої рослини.

сушена акація

Щоб засушити листя і кору, потрібно більше часу.  А також – часте перевертання шматочків кори чи зеленої маси, аби вберегти їх від  загнивання й плісняви.

сушена акація

Підготуйте полотняні або паперові мішечки, щоб там зберігати сушене листя й кору.

Лікуватися фітопрепаратами з акації треба з великою обережністю, бо вона містить в собі токсичний алкалоїд робінін. Готувати настоянки повинні лише знані спеціалісти.

На додаток – відео про рекомендації щодо лікування жіночих хвороб білою акацією.