Банан – корисні властивості і протипоказання. Чим корисні банани для організму: склад і вітаміни.

Банан є культовим фруктом для багатьох народів ще з давніх часів. За науковою версією, його Батьківщиною вважаються острова Малайського архіпелагу. У стародавніх людей, що проживали на тій території, банани слугували своєрідним аналогом гарніру до основної страви – риби. Під час подорожей Тихоокеанськими островами, жителі різних країн запасалися цим смачним фруктом і поширювали його теренами світу все далі і далі.

Індіанці вважали банани справжнім даром з Едему, насправді ж цей фрукт був завезений із Південно-Східної Азії, чий клімат та природу можна назвати по-справжньому райськими. За чутками, що розповсюджують сучасні мешканці цих земель, перша людина скуштувала саме банан, а не яблуко, як свідчить Біблійська легенда.

У багатьох країнах (в основному із тропічним кліматом) банани обігнали хліб за масштабами споживання. Наприклад:
• Бурунді – 189.4 кг на душу населення;
• Самоа – 85 кг;
• Коморські острови – 77.8 кг;
• Еквадор – 73.8 кг;
• Філіппінські острови – 40 кг;
• Росія – 7.29 кг.

Банан – досить калорійний фрукт. У 100 грамах міститься аж 89 ккал.

Банани містять безліч корисних вітамінів, проте понад усе вони цінуються конкретно за вміст калію. Ще однією ознакою є вміст натуральних сахаридів: фруктози, глюкози та сахарози із клітковиною.

У складі банану є триптофан – амінокислота, вміст якої в організмі людини сприяє гарному настрою, розслабленості та міцному сну.

Банан також містить у собі багато катехоламінів (серотонін, дофамін тощо) – фізіологічно активних речовин, які допомагають у боротьбі із багатьма запальними захворюваннями.

банани
Фото: Багато бананів.

Цікавим фактом є те, що цей тропічний фрукт може допомагати колишнім курцям. Завдяки вмісту у ньому вітамінів В6, В12, магнію та кальцію, банан здатен прискорити процес виведення решток нікотину з організму.

03

Як було зазначено вище, банан – дуже калорійний фрукт, саме тому він корисний будь-якій людині, яка багато працює фізично та розумово. Енергія, що міститься у декількох бананах, здатна «зарядити» людину на 1.5 години інтенсивної роботи.

07

Лікарі також рекомендують вживати банани цукровим діабетикам, гіпертонікам, а також людям, що страждають на атеросклероз. Банан не буде зайвий людині із захворюваннями шлунку, нирок та печінки завдяки своїй властивості знімати набряки, виводити шлаки та зменшувати запалення слизових оболонок. Вживання цього фрукту позитивно впливає на стан імунної системи в цілому: людина стає спокійною, а її сон швидко приходить до норми.

Банани на дереві
Фото: Банани на дереві

05

06