Ароматний морс з чорної смородини на зиму – класичний рецепт домашнього морсу

Морс з чорної смородини – це дивовижна можливість зберегти до зими аромат цієї прекрасної ягоди. Багато варять зі смородини варення, желе, або компотів. Так, вони дуже смачні, і корисні, але запаху у них немає. Можна було б почати турбуватися, але навіщо, якщо є можливість зберегти на зиму і смак, і користь, і аромат.

Смородина отримала свою назву з старослов’янського слова «смород». Тоді цим словом позначався сильний і приємний запах. Ви ж помічали, що в смородині пахне все, і ягоди, і листочки і гілочки, і якщо постаратися, можна зберегти цей аромат на довго.

Щоб приготувати морс з чорної смородини, візьміть:

  • 2 л кип’яченої охолодженої води;
  • 0.5 ягід чорної смородини;
  • 1 склянка цукру.

Вимийте ягоди. Обривати з гілочок їх не обов’язково, якщо ви не плануєте використовувати макуху для приготування пастили , або мармеладу.

Складіть ягоди в скляну миску і розітріть їх дерев’яним товкачем. Постарайтеся обмежити контакт ягоди з металевими предметами. Вони через це окислюються, і втрачають частину корисних властивостей.

Відіжміть сік чорної смородини через сито, або тканину. Сік поки приберіть в сторону, а макуху складіть в емальовану каструлю і залийте холодною кип’яченою водою. Всипте в воду цукор і поставте каструлю на тихий вогонь. Доведіть воду з макухою до кипіння і проваріть 3-5 хвилин.

Приберіть каструлю з плити, і трохи остудіть. Процідіть отриманий «компот», і з’єднайте його з соком.

Щоб уникнути бродіння морсу, його потрібно пастеризувати. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не втратити аромат чорної смородини.

Вимийте літрові банки, і обдайте їх окропом. Залийте в них морс з чорної смородини, практично до самого верху.

Візьміть каструлю з широким дном, укладіть на її дно кухонний рушник і встановіть в каструлю банки з морсом. Дивіться, щоб банки стояли щільно, і не бовталися. Прикрийте банки кришками і налийте в каструлю гарячої води, «по плечики» банкам. Поставте каструлю на вогонь і запасіться терпінням, термометром і закаточним ключем. Після закипання води в каструлі, контролюйте час від часу температуру морсу в банках. Морс потрібно прогрівати при температурі +80 градусів близько 10 хвилин.

Дуже акуратно зменшіть вогонь під каструлею, витягуйте банки і тут же закочуйте їх кришками.

Морс з чорної смородини не тільки корисний, але і неймовірно смачний. Якщо ви відкриєте баночку морсу взимку, ви відразу ж відчуєте запах літа, і настрій у вас моментально покращиться. А гарний настрій – запорука здоров’я, і не тільки взимку.

Дивіться відео, і готуйте морс з чорної смородини на зиму: