14 січня свято Василя в Україні - день ангела та день потрійного свята

14 січня свято Василя в Україні – день ангела та день потрійного свята

Вже на порозі 14 січня, яке найбільше всім відоме як Новий рік за старим стилем, а потім – як свято Василя і ще менша кількість людей знають, що в цей день християни відзначають свято Обрізання Господнього. 

Чому у цей день святкують Старий Новий рік, мабуть, знають усі. Адже кожен знає про заміну юліанського календаря григоріанським, та про зміщення дат, яке на даний час становить 14 днів.

Святий Василій – це єпископ, аскет, богослов, вчений вчитель… постать дуже шанована ще у старовинній грецькій церкві. Він вважається покровителем землеробів. Саме тому, після свята Маланки та Щедрої Вечері, з настанням Василя, чоловіки, молоді парубки та хлопчики ходили засівати по хатам до рідних, друзів та по сусідам.

На восьмий день після народження Сина Божого всі християни відзначають день, коли йому було надано ім’я  Ісус і проведене Господнє Обрізання. Більше інформації про те, що пов’язує  День Святого Василя та свято Обрізання Господнього дізнаєтесь із відео.

Свято Василя – звичаї та традиції святкування в Україні

Як вже було сказано, після опівночі, коли закінчується Щедрий Вечір та починається день Святого Василя і до полудня, хлопці та чоловіки ходили засівати. І тільки з обіду знову можно було ходити та щедрувати дівчатам та жінкам. Як правильно відзначати свято Василя в Україні дізнайтесь з відео. Народні традиції та правила поведінки у цей день демонструють у Національному музеї народної архітектури та побуту України.

Про народні традиції святкування на день Василя та на які народні прикмети треба звертати увагу в цей час дізнайтесь із відео.

А із цього відео дізнаєтеся як правильно засівати на день Святого Василя та у перший день Старого Нового року. Дуже гарне засівання та віншування від малого українця. Поки ще малого! 🙂

Ось таке воно багатогранне, шумне та веселе 14 січня – день потрійного свята в Україні: свято Василя, Старий Новий рік та свято Обрізання Господнього.

Може вам і ці статті стануть у нагоді: